Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

ePoptávka, AAApoptávka, Poptávky.cz: Vyplatí se nabízet služby na poptávkových serverech?

2 min read

Doba není jednoduchá a o zákazníky se teď musí bojovat. To je přesně důvod, proč se naše firma rozhodla aktivně hledat nové poptávky na poptávkových serverech. Nabízíme konkrétně autodopravu.

Ze všech poptávkových serverů je v ČR patrně nejznámější epoptavka.cz. Z tohoto důvodu jsme ho považovali za nejpropracovanější a nejvhodnější.

První dojem? Že není jisté, zda to vůbec bude fungovat

Předchozí zkušenosti jsme ani jako firma a dokonce ani jako poptávající s Epopávkou jsme neměli, a tak jsme se nejdřív rozhodli zkoumat, jak vše funguje. Poptávající mají inzeráty zdarma, pro dodavatele je bohužel členství placené. Moc nás nepotěšily ani veřejně popsané zkušenosti firem – měsíčně jim z epoptavka.cz chodí desítky nabídek, ale realizují jich jen mizivé procento. Přesto jsme do toho na zkoušku šli. Natrefili jsme totiž zrovna na nějaké dobré období, kdy bylo možné se zaregistrovat a mít členství na 2 měsíce zdarma.

Největší plus: Zakázky přímo e-mailem

Na serveru epoptavka.cz jsme se zaregistrovali a dál se o nic nestarali. Nemuseli jsme sami aktivně hledat poptávky, začaly nám hned první týden chodit e-mailem. Ne všechny pro nás byly výhodné, na některých bychom spíše prodělali, než vydělali. Tak to asi prostě chodí, Pokud se ale objevila nějaká, o niž jsme měli zájem, na odpovědi jsme si dali záležet.

Často se totiž říká, že firmy nemívají dobré zkušenosti s poptávkovými servery, protože neumí správně reagovat na poptávky. Je důležité si dát s odpovědí práci, pak máte vyšší šanci získat zakázku.

Máme štěstí na dobré odvětví

Když se podíváte na poptávky na serveru epoptavka.cz, jasně uvidíte, že převažují poptávky z oboru stavebnictví, doprava se tam objevuje rovněž poměrně často. Zřejmě i proto se nám zde daří a měsíčně máme zhruba 2-3 realizované zakázky. Díky tomu se nám placené členství na epoptavka.cz vyplatí. A to bohatě. Se dvěma zákazníky, které jsme poznali přes poptávkový server, jsme navázali dokonce dlouhodobou spolupráci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient