Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Káva arabica a její kouzlo: Jak se dá snadno koupit v ČR ta nejkvalitnější káva z celého světa?

2 min read

Patříte-li k milovníkům kávy, pak se jistě nespokojíte s omezenou nabídkou produktů v běžných obchodech s potravinami, kde se obvykle prodávají spíše nekvalitní kávové nápoje, na nichž si opravdoví gurmáni zrovna dvakrát nepochutnají. K tomu je zapotřebí zvolit specializovaný obchod či eshop. V něm naleznete skutečně špičkovou kávu z celého světa.

Odkud arabica pochází?

Arabica patří ve světovém měřítku k nejpopulárnějším druhům kávy. Pochází z kávovníku arabského, odtud tedy plyne její název. Pěstuje se hlavně v zemích Jižní a Střední Ameriky, ale také překvapivě třeba v Indii a dalších asijských krajinách.

Kde se dá arabica z mnoha zemí koupit?

Arabica je nyní více dostupná i v Česku, a to díky společnosti Monro. Kromě klasických kaváren, kde můžete ochutnat řadu lahodných kávových nápojů, provozuje vlastní eshop https://www.kavamonro.cz/. Prodej kávy se tak stává velmi snadnou záležitostí, online káva k vám může dorazit v nejvyšší kvalitě během pár dní. Firma dováží čerstvou kávu prakticky ze všech zemí, kde se pěstuje, následně ji vlastnoručně vhodnými procedurami praží. K dostání je kupříkladu populární bolívijská káva arabica s typickou mandlovou příchutí, dále také exotická indická káva, která se pěstuje v horských oblastech a vyniká příjemně hořkou a lehce kořeněnou chutí. Na https://www.kavamonro.cz/ zakoupíte rovněž kolumbijskou kávu, jež svým věhlasem dáno překonala hranice Kolumbie.

Hlavní přednosti kávy arabica

Kouzlo kávy arabica spočívá právě v její lahodné a vyvážené chuti, je-li dobře upražena. V každé zemi panují jiné podmínky pro pěstování kávovníku arabského, což kávě dodává specifické aroma a příchuť. K vám domů se díky zmíněné společnosti dostane maximálně čerstvá, takže si ji můžete dokonale vychutnat tak, jak se patří a sluší pro tento lahodný nápoj, který vám dodá spoustu energie a vitality během náročného pracovního dne, ale rovněž při odpočinku ve volných chvílích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient