Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Zařizujete kancelář či pracovnu? Máme pro vás pár tipů

2 min read

Kancelář či pracovna by v první řadě měla být inspirativní. Jedině v tom případě bude pracovní morálka tam, kde má být, a pracovní výkonnost ještě výš. 

V jakém prostředí se vám nejlépe pracuje? A v jakém prostředí skutečně pracujete? Je mezi představami a realitou velký rozdíl? Pokud ano, je nejvyšší čas tuto situaci změnit a vytvořit si takové prostředí, v němž vám práce půjde skutečně od ruky. O to přeci jde především, nebo ne? 

Co v kanceláři nesmí chybět? 

Kancelářský nábytek, tedy pracovní stůl, pohodlná židle, křesílko, stolní lampa a sofistikované úložné prostory. To vše rozhodně v kanceláři i pracovně má své místo. K zařizování pracovních prostor v podstatě přistupujte stejně jako k zařízení obýváku. Vybavte ho pohodlným a funkčním nábytkem, který se vám bude líbit a ještě lépe se vám na něm bude pracovat. Nezapomeňte ani na textilie, pokojové květiny a jiné doplňky, které vaše pracovní prostory patřičně zútulní. Buďme ale konkrétní. 

Vybíráme kancelářský stůl 

Při výběru kancelářského stolu spolu s jeho designem především myslete na funkčnost. Kancelářský stůl v první řadě v závislosti na množství dokumentů a pomůcek, bez nichž se při výkonu své práce neobejdete, musí být dostatečně prostorný. Chytře s prostorem nakládají kancelářské stoly rohové, které dokáží sofistikovaně využít rohových kancelářských prostor, které by jinak zůstaly nevyužity. Z materiálů se zaměřte na ty nenáročné na údržbu a mechanické poškození. Praktické jsou i ergonomicky tvarované desky. 

Sofistikované úložné prostory

Moderním kancelářským stolům dnes vládne minimalismus. Jsou lehké a designově čisté. Se šuplíčky i bez. Pokud se bez šuplíčku neobejdete, vězte, že si hned nemusíte pořizovat stůl se zabudovanými šuplíčky. Místo toho si je můžete koupit zvlášť jako samostatný kus nábytku. Šuplíky v každém případě nahradí prostorná kancelářská skříň, která pojme vše, co potřebujete mít při ruce, ale zase to nechcete mít na očích.

Dalším kusem kancelářského nábytku, kterému byste měli věnovat svou pozornost, je kancelářská židle. Parametrům jejího výběru se budeme věnovat v některém z příštích článků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient