Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Proč si pořídit do bytu tapety? Jsou ještě vůbec in a trendy?

2 min read

Domácnost lze vybavit mnoha estetickými prvky na stěnu, jedním z nich jsou tapety. Tento dekorativní „papír“ se lepí na vyrovnaný podklad, jako jsou zdi, dveře a skříně. Tapeta je na první pohled krásná a daruje každému pokoji přirozené kouzlo. Při výběru se odrazí vkus každého člověka.

Před mnoha lety se tapety vyráběly z kůže, později z textilie a papíru. Dnes jsou k dostání kvalitnější materiály, jedná se o vinylové, vliesové, hedvábné a speciální produkty.

Jaká tapeta se hodí do vašeho domu?

I v dnešní době se používají papírové tapety, ale ne všichni na ně mají z dob minulých dobré vzpomínky. Jistě se každému vybaví náročné tapetování. Moderní éra však nabízí kvalitnější výrobky. Vinylové tapety patří k luxusnějším a jsou vhodné na popraskané anebo křivé zdi. Hodí se i do koupelny a lze je snadno omýt. K nejodolnějším se řadí vliesové modely, které se pyšní odolností a snadným nanášením lepidla. Někteří lidé si zamilovali dechberoucí vzory textilních tapet, jiní nedají dopustit na hedvábné výrobky. Je pravda, že se setkáme i se samolepicími druhy, i ty jsou velice populární. Fototapety jsou vytvářeny špičkovými technologiemi, potisky na nich jsou aktuální a trendy. Samozřejmě se objevují i speciální produkty z kůže, koženky, rákosu, korku i veluru.

Výhody v kostce

Nejkvalitnější tapety se dají umístit do obývacího a dětského pokoje, kuchyně, a dokonce i koupelny. Nejvíce oslní designové propracování a různorodost vzorů. Naprostou senzací jsou 3D modely. Každopádně mají tapety nespočet výhod. Patří k nim izolační schopnosti, navíc stěna neplesniví, protože může přes tapetu dýchat. Tepelné vlastnosti jsou také senzační, tlumení není sice dokonalé, ale přesto se zvuky z vedlejších pokojů tak silně neozývají. Ať už si nalepíte tapetu na stěnu, dveře, sklo, plast či sádrokarton, udělá velkou parádu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *