Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Proč si pořídit do bytu tapety? Jsou ještě vůbec in a trendy?

2 min read

Domácnost lze vybavit mnoha estetickými prvky na stěnu, jedním z nich jsou tapety. Tento dekorativní „papír“ se lepí na vyrovnaný podklad, jako jsou zdi, dveře a skříně. Tapeta je na první pohled krásná a daruje každému pokoji přirozené kouzlo. Při výběru se odrazí vkus každého člověka.

Před mnoha lety se tapety vyráběly z kůže, později z textilie a papíru. Dnes jsou k dostání kvalitnější materiály, jedná se o vinylové, vliesové, hedvábné a speciální produkty.

Jaká tapeta se hodí do vašeho domu?

I v dnešní době se používají papírové tapety, ale ne všichni na ně mají z dob minulých dobré vzpomínky. Jistě se každému vybaví náročné tapetování. Moderní éra však nabízí kvalitnější výrobky. Vinylové tapety patří k luxusnějším a jsou vhodné na popraskané anebo křivé zdi. Hodí se i do koupelny a lze je snadno omýt. K nejodolnějším se řadí vliesové modely, které se pyšní odolností a snadným nanášením lepidla. Někteří lidé si zamilovali dechberoucí vzory textilních tapet, jiní nedají dopustit na hedvábné výrobky. Je pravda, že se setkáme i se samolepicími druhy, i ty jsou velice populární. Fototapety jsou vytvářeny špičkovými technologiemi, potisky na nich jsou aktuální a trendy. Samozřejmě se objevují i speciální produkty z kůže, koženky, rákosu, korku i veluru.

Výhody v kostce

Nejkvalitnější tapety se dají umístit do obývacího a dětského pokoje, kuchyně, a dokonce i koupelny. Nejvíce oslní designové propracování a různorodost vzorů. Naprostou senzací jsou 3D modely. Každopádně mají tapety nespočet výhod. Patří k nim izolační schopnosti, navíc stěna neplesniví, protože může přes tapetu dýchat. Tepelné vlastnosti jsou také senzační, tlumení není sice dokonalé, ale přesto se zvuky z vedlejších pokojů tak silně neozývají. Ať už si nalepíte tapetu na stěnu, dveře, sklo, plast či sádrokarton, udělá velkou parádu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient