Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Levná elektřina a plyn nejsou jediným důvodem pro změnu dodavatele

2 min read

Dříve nebylo možné si dodavatele energií vybírat. Dnes tu možnost máme a je hloupé jí nevyužít. Samozřejmě, jste-li s cenami i jednáním současného dodavatele plně spokojeni, není důvod nic měnit. Takových lidí je ale minimum. Obvykle jsou to ti, kteří ani nevědí, jaké další (a lepší) možnosti vlastně mají.

Z jakých důvodů lidé začínají pátrat po jiném dodavateli energií? V prvé řadě je důležité zmínit, že oni sami obvykle nepátrají. O změně začnou uvažovat až ve chvíli, kdy uvidí reklamu či jim někdo známý řekne o levnějších energiích.

Cena je prvním lákadlem

Levná elektřina a plyn znějí lákavě. Nejde o žádnou méně kvalitní elektřinu ani plyn, tyto energie jsou pořád jedny a ty samé. Rozdíl spočívá jen v tom, komu za ně platíte. Při změně dodavatele se dokonce ani nemění rozvody v domácnosti, neinstaluje se nové plynové potrubí. Vše zůstává při starém, jen cena je nová.

Na jak velkou úsporu se dokážete dostat, je vždy individuální. Čím více plynu a elektřiny doma spotřebujete, tím více ve finále ušetříte. Ještě než podepíšete smlouvu, si tedy pečlivě zjistěte, kolik budete za levný plyn a elektřinu platit. Obvykle stačí společnosti, k níž chcete přejít, poslat své poslední vyúčtování energií a ona vám dá svoji cenovou nabídku.

Druhým motivem bývá příjemnější jednání

Druhým důvodem, proč lidé mění dodavatele energií, bývá jeho jednání. Některé velké firmy totiž na každého zákazníka pohlíží jen jako na další číslo, které jim generuje zisk, a přesně tak s ním i jednají. Naproti tomu menší dodavatelé si každého jednotlivého zákazníka váží a snaží se mu vyjít vstříc – mimo jiné třeba přehledným vyúčtováním.

Zajímalo by vás, kolik by mohla ušetřit konkrétně vaše domácnost? Podívejte se na více informací přímo na webu evropské energetické společnosti EP Infrastructure: https://www.epet.cz/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient