Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Vybíráme herní PC

3 min read

Hrajete hry na počítači? A na jakém? Ne každý PC je pro hraní her vhodný!

Nejvhodnější pro hraní her na počítačích jsou počítače k tomu přizpůsobené, tedy herní počítače. Jejich hlavní funkcí totiž je hráči poskytnout pokud možno co nejvyšší grafický výkon. A s ním úzce související zážitek ze hry. Na základě jakých parametrů se dozvíte, že vámi zvolený model tyto požadavky splňuje? Prozradíme vám v následujícím článku.

Vybíráme herní počítač

Před výběrem herního počítače byste si měli zodpovědět několik hlavních otázek. První se týká frekvence vašeho hraní. Patříte mezi náruživé, tedy časté hráče, nebo si počítačovou hru zahrajete jen občas? Budete počítač využívat i k jiným účelům, než je hraní her? Dobře si také rozmyslete, jakou částku jste ochotni do herní PC sestavy investovat. A k ní připočtěte i monitor a další příslušenství, bez něhož se hráči neobejdou.

Hlavní parametry výběru

Při výběru herního počítače se zaměřte na tři hlavní parametry, kterými jsou výkonná grafická karta, výkonný procesor a rychlá operační paměť. Pojďme si tyto parametry trochu rozebrat.

Zaměřeno na grafický výkon

U herního počítače jde především o grafický výkon. Ten přímo předurčuje výkonnost grafické karty, která tak představuje nejdůležitější a také nejdražší komponentu celého herního počítače. Na trhu se setkáte se dvěma značkami grafických karet, a to NVIDIA a AMD. Při výběru se však více než na značku zaměřte na kapacitu její paměti, která by neměla být nižší než 4 GB. Na trhu se ovšem setkáte s kartami s pamětí dvojnásobnou i vyšší.

Zaměřeno na výkonný procesor

Dalším parametrem, na nějž byste se při výběru měli zaměřit, je výkonný procesor. Ten sice nemá na plynulost hry takový vliv jako grafická karta, může ji však zpomalit či přímo zabrzdit. K tomu dojde, pokud grafika a procesor nejsou v patřičné rovnováze. Silná grafika se jinými slovy neobejde bez dostatečně silného procesoru. V každém případě doporučujeme vybírat mezi procesory posledních generací od předních výrobců Intel a AMD.

Při výběru herního počítače či herní PC sestavy je však třeba mít na paměti i rychlost operační paměti, SSD disku, konektivitu a svou pozornost byste měli upřít i k nezbytnému příslušenství k herním PC. O tom se ale rozepíšeme v některém z příštích článků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient