Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Stavební jeřáby se vyrábějí v mnoha provedeních. Jak vybrat ten pravý?

2 min read

Stavební jeřáby jsou užitečnými pomocníky při široké škále činností. Výrazně zefektivňují práci, šetří čas i náklady na lidskou pracovní sílu. A hravě zvládnou to, co by bylo obtížně realizovatelné či dokonce v podstatě nemožné i s nasazením velkého množství zaměstnanců. Stavební jeřáby navzdory svému označení nemají své místo jen ve stavebnictví; hojně je využívají i logistické společnosti a průmyslové podniky, uplatnění nacházejí i v celé řadě dalších odvětví. K přemisťování těžkých nebo rozměrných břemen je využívají velké společnosti i menší firmy.

Aby práce přinášela kýžený efekt, je třeba vybrat ten pravý stavební jeřáb

Stavebních jeřábů existuje hned několik různých typů, každý z nich se přitom hodí pro jiné účely. Stavební jeřáby se navzájem liší nejen velikostí, ale také výkonem a dalšími parametry. Aby se předešlo zbytečným komplikacím a zapojení stavebního jeřábu do činností přineslo maximální užitek, je třeba vybrat stavební jeřáb, jenž co nejlépe odpovídá na něj kladeným požadavkům.

Jaké typy stavebních jeřábů se vyrábějí?

Mobilní jeřáby

Mobilní jeřáby se mohou pochlubit největším výkonem. Unesou náklady až do hmotnosti 90 tun. Mají v sobě to nejlepší z vysokozdvižných strojů i velkých zařízení s podpěrou a lze říci, že se jedná o nejpopulárnější velkou manipulační techniku.

Přívěsné jeřáby

Přívěsné jeřáby se nejčastěji využívají ve stavebnictví, kde dokáží zajistit minimalizaci nákladů a pomáhají zdárně realizovat projekty v mnohem kratším časovém období, než by firmy dokázaly bez manipulační techniky.

Minijeřáby

Minijeřáby poskytují ideální poměr mezi cenou a výkonem. Jejich velkým kladem jsou malé rozměry a nízká hmotnost. Jsou ideální pro činnosti, při nichž je třeba manipulovat s břemeny do hmotnosti maximálně 8 tun. A své místo mají nejen v exteriérech, ale také v interéru. Motor navíc lze přepínat z dieselového na elektro pohon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient