Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Víte, která jídla před spaním vám pomohou při hubnutí?

2 min read

Čas od času si velmi rádi před spánkem sedneme k televizi a dáme si něco dobrého. Ovšem mnohdy se jedná o pokrmy, jenž se zdravým stravováním nemají vůbec nic společného. Jen vám způsobují nežádoucí kalorie. A pak ani mnohdy nemůžete usnout.

Co před spaním je vhodné a co naopak vůbec? O tom si řekneme více. Mezi super jídla se považují třešně. Ty, nejen, že jsou velice lahodné, ale také jsou ideální na hubnutí. Třešně v sobě mají melatonin, jenž dokáže řídit naše vnitřní hodiny. Šťáva z nich je ideální pokud nemůžete usnout. Vyzkoušet můžete také mléko. Podobně jako vám vaše maminka, či babička dávala sklenku teplého mléka před spaním, dejte si ji i nyní. Mléko totiž obsahuje aminokyselinu tryptofan, jenž je předchůdcem serotoninu a ten navodí pocit klidu a pohody.

Jasmínová rýže. Pokud si dopřejete jasmínovou rýži asi čtyři hodiny před spánkem, bude se vám zaručeně lépe usínat, jelikož její trávení trvá pomaleji a glukóza z ní se dostává přímo do krevního řečiště. Naopak, co vám rozhodně nepomůže usnout je tmavá čokoláda. Ta ovšem obsahuje cukr a kofein, díky kterému pravděpodobně neusnete.

Tvorba webových stránek: Webklient