Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Je vaše auto skutečně nachystáno na zimu?

2 min read

Přes zimu bychom stejně jako od dům a zahradu, měli pečovat o svého plechového miláčka. Jste skutečně připraveni na zimu? Naše auto přes zimu potřebuje vlivem nepříznivých teplot a působením sněhu a posypové soli, větší pozornost.

V tomto článku se dozvíte, na co nezapomenout v zimních měsících, abyste bez problémů mohli pokaždé se svým vozem vyjet. Nezapomeňte na maličkosti. Námraza, jenž se může vyskytnout všude, díky dostatečné a funkční výbavě nemusí být žádný potíž. Se zledovatělou vrstvou oknech vozu si snadno poradí jednoduchá škrabka.

Také si nechte ve vašem voze, Kii, Škodě Octavii, či Citroen, malý smetáček, při nové vrstvě napadaného sněhu se vám bude jistě hodit. Nezapomeňme také na rozmrazovač. Ten si uložte mimo auto, protože by vám v případě zamrzlého zámku, byla nemrznoucí směs v autě naprosto k ničemu.

Skvělým doplňkem interiéru vozu jsou taky kupříkladu omyvatelné gumové podlážky.Ty můžete snadno vyčistit od rozmrzlého sněhu a bláta. Tyto veškeré vychytávky do vozu se dají snadno sehnat v hobbymarketech. Nutností jsou také zimní pneumatiky.

V naší zemi je zákon o povinnosti zimních pneumatik již druhý rok v platnosti. Za zimní pneumatiky se považují takové, které mají na boku označení M+S, nebo M,S. Zimní pneumatiky mají lepší přilnavost k vozovce.

Tvorba webových stránek: Webklient