Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Uvažujete o vhodné formě investování? Zvažte drahé kovy!

3 min read

Investovat, tedy zhodnocovat své finanční prostředky můžeme různými způsoby. Nabízejí se investiční a podílové fondy, spořící účty, nemovitosti, cenné papíry, akcie, bitcoiny a samozřejmě i drahé kovy. 

Velké popularitě se však těší i P2P půjčky, v rámci kterých půjčujete menší obnos peněz vybraným žadatelům a vyděláváte na úrocích. Investovat však můžete i do svého bydlení a vzdělání, stejně jako do vlastních dětí. Otázkou do pranice je, jakou formu zvolit. 

Krátkodobý versus dlouhodobý horizont

Investovat můžete v krátkodobém, či dlouhodobém horizontu. S malým, či větším rizikem. Ale také s malým, či větším ziskem. Nebo také žádným. Zřejmě každý by rád co nejvíce zhodnotil své finanční prostředky s pokud možno co nejmenším rizikem. Tedy aniž by tratil, či dokonce o své vložené peníze nadobro přišel.

Investice v dlouhodobém horizontu

V rámci dlouhodobého horizontu se jeví jako nejjistější a nejbezpečnější investice do drahých kovů, tedy do zlata a stříbra. V tomto smyslu se nabízejí především stříbrné i zlaté mince a stříbrné a zlaté investiční slitky

Cena zlata roste s inflací

Hlavní předností zlata coby investiční komodity je jeho stálá cena, která navíc roste s inflací. Cena, jež strmě neklesá ani nepadá, což je ovšem v některých případech předností. Například v době celosvětové ekonomické krize v letech 2009 až 2012 si zlato drželo svou stálou cenu a svými výnosy předčilo i světové finanční trhy.

Investiční zlato, nebo investiční stříbro? Obojí!

V krátkodobém horizontu jinými slovy na zlatě nezbohatnete, ale v horizontu dlouhodobém či v době ekonomické krize, která se na nás prý řítí, se jedná o investici, již lze jen doporučit. Zajímavá však za určitých podmínek může být i investice do stříbra, jehož cenu zase zvyšuje poptávka. Zásob stříbra v celosvětovém měřítku ubývá, což se samozřejmě odráží i na jeho ceně.

Obchodujte s profesionály, jimž můžete věřit

Mezi přední obchodníky s investičními kovy v Čechách i na Slovensku jednoznačně patří renomovaná společnost AuPortal specializující se na prodej originálních zlatých a stříbrných mincí stejně jako investičních stříbrných a zlatých slitků v cenovém rozpětí od jednoho do sta tisíc. V nabídce najdete jednotlivé exkluzivní zlaté a stříbrné mince stejně jako jejich ucelené kolekce. 

Mince k 15. výročí somálských slonů

Vaší pozornosti by neměla uniknout unikátní stříbrná mince k 15. výročí somálských slonů, jež byla vyražena v limitované edici pouhých pěti set kusů. A jeden z nich za necelých 22 tisíc korun může být váš. V nabídce je i mnohonásobně levnější, ale také lehčí a menší mince téhož původu, která vás vyjde bez jedné koruny na tisícovku. Která se dle vašeho názoru bude ve vaší sbírce lépe vyjímat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *