Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Uvažujete o vhodné formě investování? Zvažte drahé kovy!

3 min read

Investovat, tedy zhodnocovat své finanční prostředky můžeme různými způsoby. Nabízejí se investiční a podílové fondy, spořící účty, nemovitosti, cenné papíry, akcie, bitcoiny a samozřejmě i drahé kovy. 

Velké popularitě se však těší i P2P půjčky, v rámci kterých půjčujete menší obnos peněz vybraným žadatelům a vyděláváte na úrocích. Investovat však můžete i do svého bydlení a vzdělání, stejně jako do vlastních dětí. Otázkou do pranice je, jakou formu zvolit. 

Krátkodobý versus dlouhodobý horizont

Investovat můžete v krátkodobém, či dlouhodobém horizontu. S malým, či větším rizikem. Ale také s malým, či větším ziskem. Nebo také žádným. Zřejmě každý by rád co nejvíce zhodnotil své finanční prostředky s pokud možno co nejmenším rizikem. Tedy aniž by tratil, či dokonce o své vložené peníze nadobro přišel.

Investice v dlouhodobém horizontu

V rámci dlouhodobého horizontu se jeví jako nejjistější a nejbezpečnější investice do drahých kovů, tedy do zlata a stříbra. V tomto smyslu se nabízejí především stříbrné i zlaté mince a stříbrné a zlaté investiční slitky

Cena zlata roste s inflací

Hlavní předností zlata coby investiční komodity je jeho stálá cena, která navíc roste s inflací. Cena, jež strmě neklesá ani nepadá, což je ovšem v některých případech předností. Například v době celosvětové ekonomické krize v letech 2009 až 2012 si zlato drželo svou stálou cenu a svými výnosy předčilo i světové finanční trhy.

Investiční zlato, nebo investiční stříbro? Obojí!

V krátkodobém horizontu jinými slovy na zlatě nezbohatnete, ale v horizontu dlouhodobém či v době ekonomické krize, která se na nás prý řítí, se jedná o investici, již lze jen doporučit. Zajímavá však za určitých podmínek může být i investice do stříbra, jehož cenu zase zvyšuje poptávka. Zásob stříbra v celosvětovém měřítku ubývá, což se samozřejmě odráží i na jeho ceně.

Obchodujte s profesionály, jimž můžete věřit

Mezi přední obchodníky s investičními kovy v Čechách i na Slovensku jednoznačně patří renomovaná společnost AuPortal specializující se na prodej originálních zlatých a stříbrných mincí stejně jako investičních stříbrných a zlatých slitků v cenovém rozpětí od jednoho do sta tisíc. V nabídce najdete jednotlivé exkluzivní zlaté a stříbrné mince stejně jako jejich ucelené kolekce. 

Mince k 15. výročí somálských slonů

Vaší pozornosti by neměla uniknout unikátní stříbrná mince k 15. výročí somálských slonů, jež byla vyražena v limitované edici pouhých pěti set kusů. A jeden z nich za necelých 22 tisíc korun může být váš. V nabídce je i mnohonásobně levnější, ale také lehčí a menší mince téhož původu, která vás vyjde bez jedné koruny na tisícovku. Která se dle vašeho názoru bude ve vaší sbírce lépe vyjímat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient