Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Pelety: Proč s nimi topit? A kde je objednat?

2 min read

Zajímáte se o ekologický způsob vytápění? V takovém případě jste už někdy slyšeli o peletách, což jsou vskutku malé válečky vyráběné z pilin. Pelety se do našich končin dostaly před takovými deseti lety. Přestože se jim zpočátku příliš nedůvěřovalo, postupně se prodraly do popředí a v současné době je o ně nevídaný zájem. Důvodů je hned několik. Cena. Výhřevnost. Ekologie.

Jestliže plánujete změnit způsob vytápění, protože se vám elektřina či plyn prodražují, není nic jednoduššího než zvolit automatický kotel na pelety. Jedná se o přírodní materiál, takže jsou pelety populární i díky svému ekologickému aspektu. 

Výhody pelet

U pelet můžeme jmenovat hned několik předností. V první řadě se vyznačují minimální uhlíkovou stopou. Při spalování není tolik popela jako třeba u klasických dřevěných polínek. Současně se jedná o ekonomicky výhodný zdroj tepla, a to v porovnání s elektřinou, plynem i topným olejem. V neposlední řadě vám odpadají starosti s přikládáním, neboť moderní kotle jsou schopny si samy přikládat pelety ze zásobníku.

Kvalita pelet

Dávejte si pozor na to, jak jsou pelety kvalitní, protože od toho se potom odvíjí i jejich výhřevnost. Jestliže chcete nejkvalitnější variantu, zvolte pelety s certifikátem ENplus a kulatým razítkem s označením A1. Prodává je třeba společnost OPTIMTOP, u které cena za 825 kilogramů začíná na 5 860 korunách. OPTIMTOP navíc nabízí dopravu zdarma po celé České republice, a to bez ohledu na to, kolik pelet si objednáte. 

Skladování pelet

Zřejmě vás zajímá ještě otázka skladování pelet. Pelety můžete dát klidně i do stávající kotelny. S peletami se manipuluje snadno, neboť jsou lehké. Jestliže nemáte možnost uschovat je v kotelně, tak se vlezou klidně i do garáže. Dbejte však, aby byl prostor suchý, jinak by mohly pelety nabobtnat a rozložit se. V takovém případě by byly nepoužitelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient