Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Škoda Scala a Kamiq bodují, pamatujete si ještě historické modely?

2 min read

V myslích Čechů bude Škoda nejspíš navždy zapsaná jako výrobce Octavie, Felicie, případně Superbu. V současné době ovšem boduje zejména svými crossovery a hatchbacky, a to nejen na českém trhu.

U nás jsou škodovky bez diskuze velmi populární. Zájem je o ně ovšem i v zahraničí. Škoda Auto patří k nejvýznamnějším exportérům naší republiky, vyváží například do Číny, Německa, Velké Británie, Polska či Ruska. O tom, že je o škodovky značný zájem, vás může přesvědčit i návštěvnost ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi.

ŠKODA Muzeum vám pomůže zavzpomínat si

Návštěvnost mladoboleslavského muzea roste každým rokem, kromě Čechů sem nejčastěji míří Nizozemci, Němci, Poláci, Izraelci, Číňané, Indové či lidé z USA. Velký ohlas mívají krátkodobé výstavy. Letošnímu roku bude dominovat výstava věnovaná 125 letům od položení základů automobilky v roce 1895. Již nyní je navíc otevřená expozice Zlatá dvacátá – Na cestě k moderní automobilce. Na podzim se připravuje výstava Elektrická éra.

Pak se můžete přesunout do současnosti

Po historické exkurzi je možné navštívit také aktuální výrobní provozy, je však třeba se předem objednat. Prohlédnete si, v jakých prostorách se vyrábí například tolik populární Škoda Scala – hatchback, který jako první auto dostal zcela novou architekturu. Scala je revoluční v mnohých ohledech, liší se třeba tím, že už na ní vzadu nenajdete kulaté logo, nýbrž nápis ŠKODA. Při své prohlídce se pravděpodobně něco dozvíte i o městském crossoveru Kamiq. Aktuálně třeba o nové Škodě Kamiq Scoutline. Jde o první SUV značky, které je ve variantě Scoutline k dispozici. Na trhu se objeví až v létě 2020, takže o ceně můžeme jen spekulovat. Nízká ovšem nebude.

V rámci programu ŠKODA Plus už se dá pořídit ojetá Scala

Jestli vás trápí vysoké ceny škodovek, možná se vám bude hodit následující informace. U autorizovaných prodejců značky Škoda je možné zakoupit ojeté vozy z programu ŠKODA Plus. Postupně se v něm začínají objevovat i výše zmíněné modely, kupříkladu Škoda Scala. Cena nové startuje na necelých 400 000 korunách, nová Škoda Kamiq je na tom cenově podobně. Poptejte se u autorizovaných partnerů třeba právě i na program ŠKODA Plus. V Praze či Příbrami ho zajišťuje Auto Poly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient