Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Sídlo firmy na „dobré adrese“ mívá na úspěch v byznysu poměrně zásadní vliv. Znáte ten nejjednodušší způsob, jakým si ho lze opatřit?

6 min read

Na zřízení sídla firmy je možné nahlížet nejenom jako na povinnost danou zákonem, ale zároveň jako na zajímavou příležitost. Příležitost k čemu? Třeba k tomu, abyste vašemu podnikání dodali tolik potřebný nádech úspěchu a prestiže a zajistili si tak více klientů i nových obchodních příležitostí. A jak toho dosáhnout za vynaložení co nejmenšího úsilí a s co nejnižšími náklady? Víte, že to nemusí být nic složitého? Dnes vám s tím trochu poradíme. Řekneme si totiž, jak si takové sídlo snadno obstarat a jak postupovat při jeho výběru takovým způsobem, abyste získali pro váš byznys to nejlepší. Pojďme na to!

Chcete mít sídlo firmy v centru naší metropole? Je to snadné!

K osvědčeným prostředkům, které vám s rozvojem podnikání dokáží výrazně pomoci, patří krom nejrůznějších dotačních programů také vhodně zvolené sídlo vaší společnosti. Jestliže se vám k tomuto účelu podaří zajistit si nějakou lukrativní adresu v některé ze zajímavých a žádaných lokalit Prahy, Brna nebo i jiného většího města republiky, můžete si gratulovat. Jde totiž o „komoditu“, která má v podnikatelském prostředí dosti vysokou hodnotu. Čím je to dáno? A jak takové sídlo na „dobré adrese“ získat, když nevlastníte potřebnou nemovitost a nemáte ani dostatek prostředků nezbytných k placení vysokých nájmů a dalších provozních nákladů?

Co od „dobré adresy“ můžete čekat

Pokud se v obchodním styku můžete pochlubit tím, že má vaše firma kancelář v nějaké lukrativní čtvrti, získáváte okamžitě plusové body. Většina lidí to možná nepřizná, ale „dobrá adresa“ na vaší vizitce či vašem firemním webu obvykle způsobí, že na vás potenciální partneři či klienti začnou jaksi podvědomě pohlížet jako na někoho, komu se v byznysu daří a s kým je tedy dobré obchodovat. Toho můžete využít zejména při startu vašeho podnikání. Později budete muset pochopitelně dokázat, že byla tato očekávání správná a že máte skutečně co nabídnout. Nicméně navazování obchodních kontaktů a získávání klientely vám to rozhodně usnadní.

Víte, co je to virtuální kancelář?

A nyní se dostáváme k tomu, jak si oficiální sídlo v prestižní lokalitě můžete opatřit. Slyšeli jste už o poskytovatelích tzv. virtuálních kanceláří? Ne? Jsou to firmy, které se provozováním takových sídel zabývají. My vám dnes napovíme, na základě čeho si mezi nimi vybrat takového poskytovatele, který vašemu byznysu poslouží nejlíp. Podnikání u nás není zrovna snadné a řada společností se tak dnes potýká s nedostatkem zaměstnanců, silnou konkurencí i vysokou mírou byrokracie. I proto se vám výhody, které vám vhodně zvolená „virtuální kancelář“ může přinést, budou určitě hodit. O jakých výhodách je řeč? Krom snadnějšího získávání klientů a obchodních partnerů, o němž jsme se už zmínili, jde i o nemalou úsporu financí a také času. Každodenní provoz vaší kanceláře místo vás zkrátka zajistí někdo jiný a navíc výrazně levněji, než tomu zpravidla bývá u kanceláře klasické.

Jak vybrat ideálního poskytovatele

Jak tedy vybrat ideálního poskytovatele virtuální kanceláře? Řiďte se tím, jaké adresy ten který z nich pro účely zřízení sídla nabízí. Poskytovatelů virtuálních kanceláří je u nás totiž celá řada a jejich služby, které patří dlouhodobě k velmi žádaným, mohou mít rozdílný rozsah i kvalitu. V rozhodování vám mohou pomoci také informace, které jsou dostupné v nejrůznějších rejstřících. Je obvyklé, že za měsíční poplatek pohybující se nejčastěji od několika stovek zhruba do dvou tisíc korun, můžete krom oficiálního sídla získat v ideálním případě i jakýsi ucelený podnikatelský servis. Jde o doplňkové služby, bez kterých se jen těžko obejdete. Řekneme si proto, co by měl takový servis obsahovat především a podíváme se i na to, na co si musíte dát pozor při volbě té nejlepší adresy.

4 700 společností „pod jednou střechou“

Kritérium prestižní adresy je tedy jednou z hlavních věcí, která by měla váš výběr ovlivnit. Tady dejte pozor na to, když zjistíte, že vámi vytipovaný poskytovatel nabízí nějakou, kterou si coby sídlo svojí společnosti už před vámi zvolilo příliš mnoho jiných podnikatelů. V tomto ohledu drží tuzemský rekord dům v ulici Rybná v Praze s téměř pěti tisící podnikatelskými subjekty. Taková situace samozřejmě celé záležitosti ubírá na tolik potřebné výjimečnosti a kredit vaší firmy tím nejspíš nevylepšíte. Sáhněte raději po takové adrese v nějaké solidní čtvrti, kterou budete sdílet jen s několika dalšími společnostmi (maximálně v řádu desítek). Poslouží vám to rozhodně lépe!

K nejžádanějším adresám patří ty pražské (5 nejobsazenějších)

ADRESAPOČET SPOLEČNOSTÍ
Rybná 716/244749
Kaprova 42/142859
Jaurisova 515/42092
Kubelíkova 1224/421524
Revoluční 1082/81306

A co doplňkové služby?

Prestižní adresa má v byznysu jistě svou nezpochybnitelnou hodnotu, to jsme si již řekli. A jak je to s dalšími službami, které by vám měl kvalitní poskytovatel sídla zajistit? Pokud chcete mít ve vašem podnikání co nejvyšší šance na úspěch, měli byste požadovat přinejmenším toto:

A) Fungující recepci, jejíž personál obstará prvotní kontakt vaší firmy s úřady i s veřejností (zahrnuje i zajištění telefonního či faxového spojení).

B) Přebírání a ukládání (eventuálně i přeposílání) veškerých došlých zásilek.

C) Zajištění zasedací místnosti pro příležitostná jednání.

D) Výpomoc s běžnou administrativou (kopírování dokumentů, příprava reklamních materiálů atd.)

„Kancelář“ v centru Prahy nemusí být jen snem

Pokud jste doposud o firemním sídle na nějaké „dobré adrese“ pouze snili a bylo to nad vaše finanční možnosti, nyní už víte, že lze najít cestu levnou a při troše štěstí i plně vyhovující. Stačí si jen správně zvolit někoho, kdo vám takovou službu poskytne. Možností je v tomto ohledu opravdu hodně, takže chcete-li oficiálně přesídlit například do centra našeho hlavního města, nějaká příležitost se určitě najde.

Nebo vás Praha neláká a dáte raději přednost jinému místu? Jakému?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient