Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Rotcestník na užitečné články o PHP

2 min read

V dnešním článku si ukážeme některé stránky, které vám mohou pomoci při programování webových stránek pomocí programovacího jazyka PHP.

Základní věc, kterou se musíte naučit při programování, je správně používat uvozovky a apostrofy v PHP. Uvozovky a apostrofy mají rozdílný způsob užití v kódu. Uvozovky se dávají tam, kde očekáváme proměnnou, apostrofy tam, kde proměnné nejsou, a kde chceme vypsat obsah mezi nimi jako string (řetězec). Apostrofy jsou ve výsledku při zpracovávání skriptu rychlejší, protože mezi nimi Apache právě nehledá ony proměnné.

Občas se vám také můe hodit návod na odstraňění diaktitiky v PHP, kterou použijete například v databázích při tvorbě názvů tabulek, sloupců a podobně. Nebo při počítání počtu znaků v řetězci, kdy je lepší vždy vše převést na verzi bez diakritiky, aby se zpracováváním nebyly problémy a nedošlo k chybám.

Také je užitečné umět v PHP upravit obrázek. V tomto konkrétním případě se autor ptá, jak do obrázku přidat jiný obrázek (vodotisk). Podrobnosti v odkazovaném vlákně.

Pokud potřebujete udělat webové stránky, podejte s nabídku na podnikatelské fórum do sekce Programování, kde vám někdo přesně podle vašich požadavků zhotoví webové stránky.

Tvorba webových stránek: Webklient