Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Ceny odkazů, bannerů a PR článků

2 min read

Pokud hledáte inspiraci, jak nastavit cenu svého odkazu, banneru nebo PR článku na svém webu, může vám pomoci tento post. Obsahuje odkazy na užitečná vlákna na fóru.

Cena odkazů je velmi ovlivňována mnohými faktory, jako je tématičnost, ranky, návštěvnost, pozice umístění a podobně. Cena za banner je obdobně vypočitatelná, pouze s tím rozdílem, že naopak od ranků zde větší roli hraje návštěvnost a počet zobrazení. A opět, cena za PR článek je odvoditelná hlavně od návštěvnosti – počtu lidí, kteří si článek přečtou, a také od kvality textu napsaného copywriterem.

Kvalitní text, na kterém není poznat, že se jedná o PR, prodává, a proto je také vemi drahý. Za jednu normostranu si autor může říct od 800 Kč výše. Naopak levné články, které píší hlavně studenti a tzv. “SEO copywriteři”, nejsou drahé. Na druhou stranu, jejich kvalita není valná – většinou se jedná o výčet nějakých vlastností ve spojením se superlativy; text může být plný gramatických i stylistických chyb, případně vůbec postrádat hlavu a patu. Takoví pisálci jsou většinou najímáni na psaní textů pro MFA a PR článkové katalogy, jako je například webrecenze.eu. Zde totiž nenajdete skutečné pr články, ale pouze články s klíčovými slovy, které mají nasytit vyhledávače – říká se jim také pagerank články. Přínosná hodnota je velmi nízká, na návštěvníky se totiž vůbec nehledí. 🙂

Zmíněné levné pisálky si můžete najmout na fórech v příslušné sekci, nebo na webu Placla Zkušenosti jako inzerent žádné nemám, nicméně vím, že právě tam se soustředí levní copywriteři. Podobně jako já pak plácají nesmysly, které stejně nikdo nečte, většinou ani samotní zadavatelé článků, takže je opravdu jedno, co do nich napíší.

Tvorba webových stránek: Webklient