Linky na články o doménách
Pokud budete chtít proniknout do světa doménových jmen, budete do začátku potřebovat určité know-how, které seženete zpravidla na příslušně zaměřených doménových fórech. Ta kvalitní jsou zahraniční, v Česku ale máme Webfair, se sekcí Domény, kam můžete směřovat všechny své dotazy.
Začátečníci si většinou neví rady, a tak často žádají o ohodnocení domén. Ostatní členové fóra, kteří doménám rozumí, rádi pomohou a odhadnou skutečnou cenu hodnocené domény. Bohužel, ve většině případů se můžeme setkat s odpověďmi typu „reg fee„, které nám říkají, že doména má cenu registračního poplatku. Někteří však registrační poplatek (cz doména stojí 140 Kč bez DPH – nákupka) neberou za nějakou hodnotu, a tak rovnou řeknou, že doména nestojí za nic. Člověk se naučí vybírat správné domény až po určitém čase, kdy jich mezitím zaregistruje větší množství.
Mezi základy manipulace s domény patří umět pracovat s identifikátorem, který se nazývá kontakt domény. V tomto případě se jedná o návod na kontakt domény u registrátora Subreg. Také by nebylo od věci znát, co jsou to generické domény. Bez znalosti tohoto pojmu a dalších z domainerského slovníku si ani neškrtnete.
Kromě toho určitě uděláte dobře, když se budete učit od zkušenějších a především jejich chyb. Vzorem domainerů – nejen českých – je český domainer ahyde Jan Barta. Jde o člověka, jehož forma má roční obrat 800 milionů korun. Jan Barta se nevěnuje pouze doménám, ale fušuje do řemesla slevovým agregátorům. Vlastní jedničku na trhu slevydnes.cz.