Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Repasované notebooky a telefony: Jak si stojí ve srovnání s novými přístroji?

2 min read

Výpočetní technika a mobilní telefony jsou v dnešní době nedílnou součástí života každého z nás. Jen těžko si bez nich umíme představit práci a volný čas. V posledních letech se vyrojila poměrně bohatá nabídka takzvaných repasovaných PC a telefonů. V čem tkví jejich kouzlo a vyplatí se do nich investovat?

Repasované počítače

Jako pěknou ukázku lze použít třeba repasovaný DELL notebook. Produkty této značky patří k vůbec nejrozšířenějším, což platí i v České republice. Jedná se o špičkové, často velmi výkonné stroje, které v lepším provedení bez problémů zvládnou náročné úkony, a to včetně hraní nových PC her, sledování videí ve vysokém rozlišení apod.

Repasovaný DELL se od zcela nového liší samozřejmě v tom, že již většinou byl někým používaný. Před tím, než se dostane k vám do rukou, projde komplexní prohlídkou. Objeví-li se nějaká závada, je odstraněna tak, aby byl počítač opět plně provozuschopný a mohli jste se na něj spolehnout. Kromě toho zpravidla při repasování dochází k důkladnému vyčištění od prachu a dalších nečistot. Do prodeje jde tedy repasovaný DELL v dobrém stavu.

Výrazným plusem oproti novým produktům je samozřejmě cena. Mnohdy pořídíte repasované počítače o desítky procent levněji, takže jsou výkonné přístroje dostupné i těm z vás, kteří nemají zrovna peníze na rozdávání.

Repasované telefony

Další podobnou záležitostí jsou repasované telefony. U nich je přeci jen problém v tom, že mohou mít zejména slabší baterii, u některých značek jde rychle dolů i samotný výkon, tudíž je zapotřebí vybírat ještě pečlivěji, než je tomu u repasovaných notebooků a stolních PC. Kvalitní repasované telefony se nicméně dají zakoupit klidně v ceně kolem 1 – 2 tisíců korun.

Repasované PC a telefony si jistě najdou své zákazníky. Chcete-li ušetřit za nákup těchto zařízení, avšak nehodláte kupovat „zajíce v pytli“, což je často případ bazarového zboží, jsou repasované modely rozhodně dobrou volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient