Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Den unikátních jmen. Kdy a proč se slaví?

3 min read

Každoročně vycházejí seznamy nejoblíbenějších jmen pro děti. Ale co ta jedinečná? Třeba dnes – 1. června slaví Nanuk, Megi a Fortunát. Jména jsou důležitá, protože pomáhají vytvářet naši identitu vůči světu i nám samotným. Den unikátních jmen je chvílí v roce, kdy oslavujeme ty, kteří mají právě jedinečná a zajímavá jména.

Historie Dne jedinečných jmen

Den jedinečných jmen se objevil na scéně v roce 1997. Od té doby se koná každoročně, vždy 9.3. Budete si to pamatovat, je to hned den po MDŽ.

Lidé s jedinečnými jmény prožívají některé věci, na které ti s běžnými jmény nikdy nemusí myslet. V dětství je běžné chtít upomínkové předňměty se svým jménem. Pokud navštívíte nějakou turistickou atrakci nebo se vydáte na výlet, málokdy se najde předmět, který by lidé s těmito jmény mohli mít. Může se to zdát jako maličkost, ale pro dítě, které se snaží zapadnout, je to obtížné.

Když nikdy nenajdete nic, co by neslo vaše jméno, může se to na člověku podepsat a vyvolat v něm pocit, že k němu vlastně nepatří. Den jedinečných jmen je ideální příležitostí, jak to změnit. Mít den jen pro ty, kteří se smiřují s opakováním svého jména, jeho hláskováním, učením lidí, jak se vyslovuje, a málokdy mají nějakou zábavnou drobnost se svým jménem, sice nezbaví frustrace, ale může pomoci vytvořit nové vzpomínky!

Jak oslavit Den jedinečných jmen

Chcete-li oslavit tento svátek, shromážděte své přátele s jedinečnými jmény a uspořádejte den plný zábavy, abyste jim dali najevo, jak moc pro vás znamenají. Můžete to udělat s večeří na téma jejich jména. Pochází jejich jméno z jejich kulturního prostředí? Můžete použít jídla a hudbu z tohoto regionu. Možná také několik her, abyste se bavili!

Možná není možné uspořádat večírek s večeří, ale to neznamená, že nemůže být zábava! Dort nebo košíčky lze snadno vyrobit a ozdobit jedinečným jménem vašeho přítele. Z balónkových písmen sestavíte i to nejunikátnější jméno.

Pokud jste vy ten, kdo kráčí životem s jedinečným jménem a pocítil z toho frustraci, můžete tento den využít k tomu, abyste si vychutnali svou jedinečnost. Tento den můžete využít k tomu, abyste zjistili příběh, jak vám rodiče toto jméno vybrali. Pokud jste pojmenováni po nějakém příbuzném nebo historické osobnosti, udělejte si o nich malý průzkum a zaznamenejte si svá zjištění, abyste tento příběh mohli používat jako inspiraci po celý život. Zaznamenejte si také příběh, který vám vyprávějí vaši rodiče, abyste znali jejich myšlenkový postup.

Mít jedinečné jméno je výzvou. Den jedinečných jmen je dnem, který vám připomene, že být jedinečný je něco výjimečného a odlišuje vás od ostatních. Udělejte si čas a oslavte tuto jedinečnost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient