Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak si vybrat pojištění pro elektrické kolo?

2 min read

Dům či auto jsou dokonalým příkladem toho, že dražší věci si pojišťujeme. Mnozí z nás si zařídí pojištění i na drahý telefon či notebook. Proč tedy ne na kolo? Klidně na to obyčejné, ale na elektrokolo určitě! Vyplatí se. Jak ho ale vybrat? Pomohou vám v ST Consult.

Česko je rájem cyklistů, cyklistika je zde velmi oblíbeným sportem a v posledních letech přibývá samozřejmě i těch, kdo se po české krajině prohánějí na elektrokole. Slušné elektrokolo přitom neseženete pod 20 000 korun a horní hranice se pohybuje ve stovkách tisíc korun. Takovou investici se vyplatí pojistit.

Stoupá počet odcizených elektrokol

Zájem o kola mají nejen samotní cyklisté, ale i zloději. Počet odcizených kol stoupá a podle policie stoupá i výše škod za tato kola. Je to logické, velkou měrou se na tom podílí právě elektrokola, jež jsou drahá. Pojištění kola proti krádeži by tedy mělo být základem, mnohé pojišťovny ale nabízí ještě více.

Co hledat u pojištění elektrokola?

V prvé řadě si ohlídejte podmínky pojištění kola proti krádeži. U různých pojišťoven se liší limity, rozdílné jsou i podmínky ohledně toho, když máte kolo jinde než doma. Jestliže vám ho zloděj odcizí z domu, není o čem diskutovat, ovšem na jiná místa se ne všechny pojišťovny tváří tak přívětivě.

Kromě pojištění proti odcizení hledejte pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou užíváním kola. Může se to stát i zkušenému cyklistovi, srazí chodce, neopatrně sjede z cyklostezky, srazí se s jiným cyklistou. 

Hodí se cyklo asistence

Asistenční služby jsou užitečné nejen pro vozidlo, nýbrž také pro elektrokolo. Kdykoliv se vám něco stane, pomůže vám odborný servis. Zajištění jste i v případě nehody, výhody jsou prostě podobné jako u asistenčních služeb pro automobily.

Co dalšího ještě sledovat? Jste nejistí a nevíte, podle čeho si pojištění pro elektrokolo vybrat? Obraťte se na odborníky. S výběrem správnéhopojištění pro eletkrokolo vám pomohou v ST Consult. Všechny výše zmíněné praktické rady pochází právě od nich!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient