Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Proč studovat v zahraničí?

2 min read

Láká vás studium v zahraničí? Nejste si jistí, zda je pro vás studium v zahraničí ta nejlepší volba? Pokud se zeptáte kohokoliv, kdo již v zahraničí studoval, pravděpodobně vám odpoví, že je to ta nejlepší zkušenost, která vám může změnit život. K tomu, abyste zvládli zahraniční studium, vám postačí angličtina, odhodlání, trpělivost a učenlivost. V dnešním článku se podíváme na několik důvodů, proč v zahraničí studovat.

Poznáte nové lidi a zlepšete jazyk

Jestliže se přihlásíte na vysokou školu do zahraničí, máte možnost poznat mnoho nových lidí. Hlavní výhodou je, že s nimi budete mluvit anglicky, a tak si procvičíte tento jazyk. Také se setkáte s novou kulturou a můžete poznat nového kamaráda, se kterým si budete rozumět. I v zahraničí je možné mít přátele a při studiu v zahraničí máte nejlepší šanci nové přátele potkat.

Hlavním důvodem, proč studenti míří do zahraničních škol, je zlepšení jazykových znalostí. Studium na vysoké škole v zahraničí vás donutí komunikovat anglicky. Vaše angličtina se může mnohem více zlepšit. Jestliže před odjezdem neumíte anglicky příliš dobře, nabízí se vám například angličtina Ostrava, se kterou můžete znalosti zlepšit a zkvalitnit. A potom vyrazíte do zahraničí alespoň se základy z tohoto jazyka.

Rozšiřte si obzory a získejte nové zkušenosti

Budete-li studovat v zahraničí, naučíte se mnohé o světě, co byste doma ani nepoznali. Po několika měsících, co se vrátíte domů, budete svět chápat ze široké perspektivy. A možná změníte pohled na studium v České republice, kdo ví, jaké pocity ve vás studium v zahraničí zanechá. Každopádně získáte nové zkušenosti do života, které jsou velmi cenné. Osamostatníte se a najdete sami sebe.

Pokud si myslíte, že je studium v zahraničí náročné, pak jste na omylu. Kdo chce, zvládne udělat i zahraniční vysokou školu. Stačí se věnovat dostatečně studiu. Také vás studium nemusí vyjít příliš draho, protože existují různé programy, s nimiž můžete za hranice vycestovat, například ERASMUS.

Tvorba webových stránek: Webklient