Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak se provádí test tlumičů?

2 min read

Nenahraditelnou součástí každého automobilu jsou bezpochyby tlumiče, které výrazně ovlivňují jízdní vlastnosti vozidla. Jestliže jsou tlumiče poškozené, dochází k nepravidelnému opotřebení pneumatik a chování automobilu je nevyzpytatelné. Jestliže pociťujete, že něco není s vaším automobilem v pořádku a předpokládáte, že jsou špatné tlumiče, neváhejte a jeďte do servisu si tlumiče nechat vyměnit. V dnešním článku se podíváme, jak se provádí test tlumičů, který odhalí, zda jsou tlumiče poškozené či nikoliv.

Autorizovaný servis, který má na auto esa v rukávu, používá k testu tlumičů speciální testovací zařízení, které snadno a rychle odhalí, zda nemají poškozené tlumiče pérování. Zajedete-li do autoservisu, který vlastní speciální přístroj, není nutné provádět nákladnou demontáž. Během několika minut jsou odborníci schopni odhalit poškození tlumičů. Na základě výsledku testu pak odborník rozhodne, zda je nutné tlumiče vyměnit či nikoliv. V autorizovaném servisu vám odborníci zaručeně poradí, co dál.

Speciální zařízení je schopno také identifikovat závadu tlumičů. Čím dříve poškozené tlumiče necháte vyměnit, tím dříve si zvýšíte jízdní komfort, stabilitu automobilu a také bezpečnost jízdy. Navíc díky tomu prodloužíte životnost pneumatik.

Když si kupujete auto v autobazaru

Jestliže navštívíte autobazar Brno, a budete chtít ojeté vozidlo, měli byste se také dívat na stav tlumičů a na celkový technický stav vozidla.  Nevíte-li si v této oblasti rady, vezměte si při koupi ojetého vozidla s sebou nestranného automechanika, který je ochoten vám prozradit případné závady na vozidle. Automechanik také dokáže odhadnout, zda jsou tlumiče poškozené či nikoliv.

Jsou poškozené tlumiče nebezpečné?

Vadné tlumiče pérování způsobují zvýšené pohyby karoserie, čímž dochází k velkému zatížení plechového i alu kola. Vadnými tlumiči je ovlivněno brždění, řiditelnost a také směrové chování automobilu. Poškozené tlumiče pérování také způsobují nepřirozené a rychlé opotřebení dalších součástí vašeho automobilu, například pneumatik. Dokonce můžete zaznamenat zvýšenou spotřebu paliva, menší stabilitu na vozovce a podobně.

Navštivte tedy brzy autoservis, ve kterém vám tlumiče zkontrolují a případně vymění. Zajistíte si tak bezpečnost nejen svou, ale celé posádky.

Tvorba webových stránek: Webklient