Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Právo a podnikání na internetu

1 min read

Při podnikání na internetu se setkáte s pojmem právo. Ať už autorským právem, obchodním, nebo jiným, je dobré znát základní věci, abyste se neztratili.

Mezi ty patří například znalosti ohledně hromadný emaily právo. To prostě musíte znát, a pokud tomu nebudete věnovat pozornost, můžete dopadnout velice špatně a dostat pokutu od ÚOOÚ, jako např. hostingová firma Banán, která byla potrestána za spamování.

Další oblastí, kde je nutné dávat pozor, je registrace doménových jmen. Pokud provedete registraci a vaším vlastnictvím se stane doména a ochranná značka společnosti, je možné, že po vás ona společnost doménu bude chtít. Pokud jste ji registrovali po zaregistrování ochranné známky, máte smůlu a měli byste doménu převést právoplatnému majiteli, jinak můžete skončit až u soudu. A na to fakt bacha.

Někdy se může stát, že potřebujete reklamaci. To pak je nutné, aby váš výrobek i po třech opravách v servisu nefungoval, tak jak by měl. Pak můžete požádat o vrácení peněz, ale to jde i v případě, že zboží (nepoškozené a v pořádku s fakturou či účtenkou či záručním listem) vrátíte do 14 dnů ode dne zakoupení.

Tvorba webových stránek: Webklient