Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Podnikání a finance – užitečné odkazy

2 min read

Když podnikáte, je třeba mít dobrý přehled o vašich financích. A také je dobré vědět, jak je spravovat.

S penězmi vám pomůže nová banka Zuno, která nabízí úročení 3.5 % na 6 měsíců. Toto opravdu nenabízí žádná jiná banka! Ta nabízí kvalitní a rychle zřízený účet naprosto bez poplatků. Zkuste a uvidíte!

Při podnikání vám také může pomoci kniha Podnikani v USA — Chudy Honza, bohaty John, kterou napsal známý podnikatel žijící v USA John Vanhara, který provozuje úspěšné firmy Shipito a Eastbiz. Má blog podnikanivusa.com.

Naopak budoucím podnikatelům se bude hodit návod, jak založit živnost. Je to v podstatě velmi jednoduché – zajdete si na živnostenský úřad (či centrální registrační místo), kde ohlásíte započetí živnosti. Pak oběhnete správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu, v případě, že jste student, abyste nemuseli nic platit. Finančnímu úřadu doložíte svůj bankovní účet a tím to pro vás končí. Pak už jen vydáváte faktury a vyděláváte, na začátku příštího roku podáte daňové přiznání a přehled o příjmech ČSSZ.

Jestliže máte klasický podnikatelský bankovní účet a používáte také Paypal, možná se vám bude hodit, jak to chodí, když jste plátce DPH s PayPal.

Tvorba webových stránek: Webklient