Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Facebook – užitečné informace

1 min read

Facebook bude za chvíli používat miliarda lidí – sedmina populace na Zemi. Takže určitě nebude na škodu, když o nm budete vědět více, než běžní facebookoví uživatelé. Někdy se jim přezdívá BFU – běžný facebookový uživatel.

Poslední dobou se dostal na facebook vir, který může vážně poškodit váš počítač. Jde o to, že vám příjde chatem anglicky psaná zpráva, která vás přes odkaz pošle na falešnou stránku Youtube, která vás následně vyzve ke stažení nejnovější verze Adobe Flash playeru (bez kterého videa na Youtube nefungují). Jenomže se nejedná o žádný flash player, ale vir, který pak váš počátač zapojí do celosvětové botnetové sítě a umožní útočníkovi dělat cokoliv s vaším počítačem, dokonce pomocí něj útočit na jiné počítače, servery a sítě. Proto je nutné se tomuto virus a viru vyhnout.

Nedávno se také objevil videochat na facebooku, který umožňuje volat kamarádům přes doplněk v prohlížeči komunikující přes službu Skype. Facebook si od toho slibuje zvýšení popularity a novou zbraň pro konkurenční boj s ostatními sociálními sítěmi, např. nově spuštěnou sítí Google Plus.

Tvorba webových stránek: Webklient