Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Použít repasované servery je jako, když kupujete auta z druhé ruky nebo autobazaru – v poměru cena a výkon vyhrávají nad fungl novými

2 min read

Pořídit si fungl nový automobil je sice skvělý pocit, ale vyplatí se? Auto ztrácí značnou část své hodnoty už ve chvíli, kdy s ním poprvé vyjedete na silnici! Něco podobného lze říct i o repasovaných serverech. Ceny nových velmi rychle klesají, proč tedy utrácet za nový hardware, který vlastně není o moc výkonnější.

Jedna věc je však ve srovnání s auty jiná. Repasované servery nejsou rizikovou koupí. Před uvedením do prodeje jsou pečlivě kontrolovány, nikdo vám nelže o tom, kolik za sebou mají kilometrů, navíc u solidní firmy dostanete ještě záruku.

Výkon repasovaných strojů je pro většinu lidí dostačující

Repasované servery pochází nejčastěji z velkých firem, které mají ve zvyku pravidelně obměňovat svou výbavu, i když je ještě plně funkční. Jednou z nejznámějších českých firem, která repasované servery vykupuje, kontroluje a následně prodává, je Czech server. Ta získává servery od zahraničních firem, ale i od českých. Často nakupuje ve velkém, vždy podle toho, jaké jsou aktuální skladové zásoby.

Server se u nich na skladu ohřeje nejčastěji pár měsíců, snaží se nedržet zásoby déle než půl roku. Servery starší než pět let už prodávají pouze na náhradní díly. Zákazníci se tedy nemusí obávat, že by si koupili zastaralý server, který jim nebude stačit. Repasované servery většině lidí výkonem bohatě postačí.

Repasované servery prodávají s veškerým servisem

U Czech server si zákazníci kupují nejčastěji servery značek Dell a HP. S Dell mají uzavřenou spolupráci, takže prodávají i jejich nové servery. Dále je zájem o repasované servery IBM či Fujitsu. Samozřejmě se podobné zboží dá koupit i u zahraničních prodejců, většina Čechů však nakoupí raději v Česku. Nemusí řešit jazykovou bariéru a získají spoustu výhod. Od Czech server třeba opravu do druhého dne nebo OEM software. Na repasované servery je poskytována záruka 12 měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient