Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti? Zní to podobně, ale mohli byste se divit

2 min read

Bydlení je většinou naším nejdražším majetkem, a tak není od věci si ho pojistit. Nikdy nevíte, kdy vás vytopí sousedé, nešikovný řidič nabourá do plotu, vichřice odnese střechu, děti míčem rozbijí sklo nebo se k vám někdo vloupá. Tyto případy většinou pojištění zahrnuje.

Až si však budete pojištění domácnosti nebo domu zřizovat, dejte pozor, co si vlastně pojišťujete.

Zpravidla existují dva pojistné produkty

Většina pojišťoven vám nabízí:

  • pojištění nemovitosti – chrání byt či dům jako celek. Vztahuje se například na rozbití okna nebo poškození střechy vlivem nepříznivého počasí.
  • pojištění domácnosti – ochraňuje veškerý majetek uvnitř vašeho domova. Vztahuje se na případy vloupání či vytopení.

Jako pomůcka se často uvádí, že kdybyste vzali svůj dům a otočili ho vzhůru nohama, všechno, co z něj vypadá, spadá pod pojištění domácnosti. Naopak to pevné je zahrnuto v pojištění nemovitosti.

Ne všude vás však budou otravovat tímto komplikovaným dělením. U Ergo nabízí prostě kompletní majetkové pojištění s názvem Bezpečný domov Plus. Když si budete chtít spočítat, kolik vás bude stát, přímo se vás zeptají, zda chcete pojistit jen byt, nebo i domácnost. Nemusíte se tak bát žádného slovíčkaření.

Dejte si pozor, co je vlastně v ceně

Pojišťovny velmi často spoléhají na to, že lidé nebudou číst, na jaké všechny situace se jejich pojištění vztahuje. Buďte chytřejší, čtěte. Kolikrát zjistíte překvapivé věci. Například spousta pojišťoven vyžaduje speciální příplatek za povodně a záplavy, přitom tahle pojistná událost je v některých částech ČR docela častá.

Chtějte něco navíc

Velmi oblíbenou kombinací produktů, již dostanete v mnohých pojišťovnách, je pojištění nemovitosti společně s pojištěním občanské odpovědnosti. Tohle nabízí i Ergo, a navíc vám ještě dává možnost připojistit si odpovědnost za zvíře. Prozkoumejte nabídku, stačí vyplnit online formulář a hned se dozvíte, kolik by vás tohle všechno stálo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient