Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Podpořte léčbu atopického ekzému doplňky stravy

2 min read

Jestliže budeme mluvit o doplňcích stravy, pak bychom měli v souvislosti s atopickým ekzémem zmínit dvě skupiny, u nichž se projevily příznivé účinky. Jedná se o nenasycené mastné kyseliny, tedy esenciální, které dokážou zklidnit atopickou pokožku. Jedná se zpravidla o masti a krémy, které se používají k zevní léčbě, ale také jsou k dostání tablety a kapsle k vnitřnímu užití. Druhou skupinou jsou probiotika. Ale je nezbytná i léčba atopického ekzému, kterou vám doporučí dermatolog.

Masti a krémy

Doplňky stravy, které mají za úkol posilnit kůži, jí dodají chybějící látky. Mají protizánětlivé účinky a zmírňují svědění i kožní zánět. Jestliže budete používat tyto preparáty, nezapomínejte dodržovat i preventivní péči, tedy promašťovat atopickou pokožku, dbát na správnou hygienu a oblékání a hlavně se vyhněte dráždivým látkám a alergenům.

Probiotika a prebiotika

Druhou skupinou jsou probiotika a prebiotika. První si vysvětlíme, co jsou to probiotika. Jedná se o správné bakterie, nejčastěji bifidobakterie a laktobacilus, které do střeva patří. Jejich cílem je navodit odolnost ve střevech vůči různým bílkovinám tak, aby se na ně nevyvinula alergie.

Kdežto prebiotika jsou jednoduché cukry, které umožňují, aby se správné bakterie ve střevě dokázaly udržet. Tyto mikroorganismy ve střevě pak vytvoří ucelený ekosystém, který plní významnou funkci při zpracování potravy. Také se udrží i fyziologická rovnováha organismu.

Tyto doplňky stravy mají na atopický ekzém příznivé účinky a zmírňují tak jeho projevy. Stačí nasadit správnou léčbu a podpořit ji doplňky stravy. A je možné koupit i různé bylinky, které znají už dávno “babky kořenářky”. A také nezapomeňte na vitamin B a další vitaminy pro tělo důležité.

Vývoj imunitního systému

Jestliže si v těle vytvoříte tento ekosystém, bude to mít velký vliv také na vývoj imunitního systému. Ale probiotika nejsou důležitá jen pro prevenci, ale dokážou léčit i celou řadu alergických onemocnění a atopický ekzém také. Protože je atopická pokožka spojena nejčastěji s alergiemi, jsou probiotika velmi důležitá.

Budete-li užívat obě skupiny doplňků stravy, zlepšíte svůj zdravotní stav a budete mít atopický ekzém pod kontrolou. Smysl mají tyto doplňky stravy také u gravidních a kojících žen.

Tvorba webových stránek: Webklient