Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Je čas na zimní pneu. Vyberte ty správné..

2 min read

Od listopadu do března zákon stanovuje povinnost mít zimní pneumatiky na vozidle. Než tedy v tomto období vyrazíte na silnice, podívejte se na předpověď počasí. Hlásí-li sníh, led či námrazu, pak jsou zimní pneu nezbytnou výbavou, jinak dostanete pokutu. Jak ale vybrat ty správné zimní pneumatiky? Na to se v dnešním článku podíváme.

Připravte své vozidlo na zimu

Tisíce řidičů musí investovat několik tisíc do nových zimních pneumatik. Pneumatiky stejně jako alu kola a další prvky na vozidlo nejsou levnou záležitostí. Dle prodejců oproti loňsku došlo ke zdražení pneumatik až o deset procent, ale samozřejmě záleží na značce. Investice do zimních pneu se pohybuje od čtyř do více než deseti tisíc korun.

Zvýšení cen se liší dle značky. Společnost Barum zvýšila cenu o necelá čtyři procenta, kdežto u značek Bridgestone, Firestone a Kormoran bylo zvýšení kolem deseti procent. A kvůli zdražování a vysokým cenám hledají čeští řidiči stále více levné zimní pneu i za cenu horších jízdních vlastností.

Stáří max. 5 let a vzorek min. 4 mm

Odborníci doporučují určitě vozidlo přezouvat, zejména při poklesnutí teplotu pod sedm stupňů. Zimní pneu mají hrubší vzorek, ale také měkčí směs. Díky těmto vlastnostem se auto drží lépe na silnici při nízkých teplotách. Nejde tedy pouze o brzdnou dráhu.

Hloubka vzorku musí být minimálně 4 mm a stáří gum by nemělo přesahovat pět let. A pozor, zimní pneumatiky musí být na všech 4 kolech. Od letošního roku dokonce musí být nové pneumatiky označeny standardizovanými štítky, které poskytnou klientovi informace o vlivu konkrétní pneu na spotřebu paliva, přilnavosti za mokra a hluku výrobku.

Ať už máte nové vozidlo, nebo jste si koupili ojeté vozidlo v AAA Auto, nezapomínejte na kvalitu svých kol. Zajistíte tak bezpečnost všech pasažérů.

Tvorba webových stránek: Webklient