Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Pneumatiky Barum a jejich recenze

3 min read

Pneumatiky Barum jsou v automobilovém průmyslu docela pojmem a každý, kdo se jen trochu zajímá o automobily, o pneumatikách Barum již někdy něco slyšel. Jedná se o pneu, které se řadí k těm nejprodávanějším na našem trhu. Barum je značka pneumatik, jež byla původně českou. Tuto českou společnost založil v roce 1934 Tomáš Baťa při rozšiřování výroby. O jedenáct let později vznikl název Barum – z počátečních písmen společností Baťa, Rubena a Matador, jež vytvořili tuto novou značku. Momentálně je však Barum součástí celosvětového koncernu Continental AG. Dodnes je výrobní závod v Otrokovicích.

Barumky, jak se pneumatikám Barum hovorově říká, byly již testovány v řadě nezávislých testů, ze kterých vždy vyšly poměrně dobře. Lze říci, že poskytují vysoký kilometrový výkon a jsou spolehlivé nejen na suché, ale i mokré vozovce. Pneumatiky Barum jsou vhodné pro osobní vozy, dodávky, nákladní auta, SUV, i 4×4. Oblíbené jsou zejména řady Polaris, Brillantis a Bravuris.

My jsme se zaměřili na nové řady zimních pneumatik Barum Polaris 3 a letních Barum Bravuris 2 a podívali jsme se na recenze těch, co již s těmito pneumatikami mají zkušenosti, abyste si mohli vytvořit obrázek, zda mají nové řady pneumatiky Barum opět dobré vlastnosti a jsou spolehlivé.

Začneme recenzemi pneumatik Barum Polaris 3. Třeba na portálu heureka.cz ohodnotilo tyto pneu kladně většina uživatelů. Za pozitiva lze vytáhnout dobrou cenu vzhledem ke kvalitě i samotné značce. Někteří uživatelé však namítají, že se pneumatiky nechovají na mokru nebo sněhu úplně ideálně. Zimní pneumatiky Polaris 3 však získaly, v kategorii pneumatiky-zimní, ocenění Produkt Roku 2012. Vítězství si pneumatiky získaly právě na základě preferencí spotřebitelů. Pokud srovnáme testy, patnáctipalcová pneumatika Barum Polaris 3 mezi ostatními velice uspěla. Až na malé zaváhání, zejména na mokré zimní silnici. Na suchém asfaltu a na sněhu se řadí k těm nejlepším pneumatikám.

Ne jinak jsou tomu pneu řady Barum Bravuris 2 – letní. Kladné recenze se shodují v tom, že pneumatiky perfektně sedí na vozovce, na suchu i mokru, nejsou hlučné a opět jsou nabízeny za dobrou cenu. Některým spotřebitelům se však zdají hlučné a že na vozovce dobře nesedí. Tyto pneumatiky se však staly opět Produktem Roku 2012 na základě preferencí spotřebitelů v kategorii pneumatiky-letní, což hovoří za své.

V rámci této značky vedou jak pneumatiky letní, tak zimní. U těch letních, zmíněné Bravuris 2, a v případě zimních pneumatik jsou nejlepší volbou Polaris 3. Pneumatiky sedí na každém vozidle. Polaris 3 na běžně používaná vozidla, Bravuris jsou primárně určena na rychlá auta.

Jestliže se chcete sami přesvědčit o kvalitách pneumatik této značky, nejlepší je osobní zkušenost, která vám kladné reference potvrdí nebo vyvrátí. Pořiďte si tedy letní pneumatiky na váš vůz na novou sezónu.

Tvorba webových stránek: Webklient