Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak najít na internetu zkušenou překladatelskou agenturu?

3 min read

Potřeba znalosti alespoň jednoho cizího jazyka, obvykle angličtiny, je stále vyšší. Svět je otevřen pro všechny a přijít do kontaktu s nějakým cizincem je velmi časté. Tehdy se vám velice hodí, když se s ním umíte domluvit. Další věc je požadavek na znalost některého světového jazyka v souvislosti s prací. Velkou část firem, které v České republice působí, vlastní zahraniční společnosti, obchodní jednání v cizím jazyce je pak v takové firmě na denním pořádku. Pokud vykonáváte pozici v kanceláři, komunikace, zpravidla v angličtině, vás nemine telefonicky, ani osobně.

Jestliže jste byli na takovou pozici přijati, určitě jste museli projít pohovorem v cizím jazyce a komunikovat docela umíte. Řada zakázek je však řešena i smluvní cestou a v takovém případě je potřeba připravit dokumenty v jazyce, kterému budou rozumět obě strany. Jeden tedy v jazyce českém a druhý překlad např. do angličtiny. A na to si troufáte? Budete znát a umět veškeré odborné fráze? Jste si jisti, že překlady do angličtiny budou v naprostém pořádku? V případě, že dojde k nějakým nejasnostem a váš obchodní partner ze zahraničí si nebude umět něco vyložit správně, může dojít k různým konfliktům a riskujete případně odstoupení od smlouvy nebo pokutu. A pro společnost, kde pracujete, to pak znamená velkou finanční ztrátu. Nehledě na to, že je to pro firmu rovněž i ostuda, že není schopna zpracovat dokumenty v cizím jazyce.

Určitě je dobré kontaktovat překladatelskou agenturu, která za vás toto vyřeší. Na prvním místě je kvalita a zkušenosti. Rozhodující je bezpochyby i cena, neplaťte tedy zbytečně za špatnou a draze odvedenou práci. Jenže kde takovou agenturu najít? Třeba na internetu! Hledáte-li překladatelskou agenturu, jež je profesionální, ke každému klientovi přistupuje individuálně, dodržuje termíny a nabízí přijatelné ceny za překlady, pak se obraťte na společnost Chicory. Překladatelská agentura Chicory má nové internetové stránky, které jsou přehledné a dozvíte se z nich to, co potřebujete. Oceníte on-line kalkulaci, skrze kterou si můžete přes web velice rychle zjistit, kolik jaký překlad stojí. Kalkulace je nezávazná a rozhodně se nejedná o objednávku služby, jak tomu bývá u jiných webů dalších firem.

Proč tedy nevyužít této služby? Navštivte zbrusu nový web www.chicory.cz a zjistěte si, kolik by vás překlad, který potřebujete, stál. Uvidíte, že vás cenová nabídka mile překvapí a vy už se příště nebudete muset trápit s odborným překladem. Budete vědět, na koho se obrátit. Na Chicory!

Tvorba webových stránek: Webklient