Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak vybrat krmivo pro kočky?

2 min read

Kočky jsou při výběru krmiva velmi vybíravé a každá kočka má ráda něco jiného. Nemůžeme vám tedy poskytnout univerzální návod, který by vám pomohl vybrat to správné krmivo pro vaši kočku. Pokud kočce totiž dáte potravu, která jí nechutná, pak bude raději hladovět, a to až do té doby, než jí nenabídnete lepší a lákavější krmivo. V dnešním článku se podíváme, jak vybrat krmivo pro kočky.

Pro dobrý zdravotní stav a kondici musíte kočce nastavit správně výživu. Ale jak nastavit stravu své kočce tak, aby jí nejlépe vyhovovala?

Druhy krmiv

Krmiva můžeme rozdělovat na kompletní a doplňková. Kompletní krmivo pro kočky je takové krmivo, které obsahuje všechny důležité látky. Nemusíte tedy své kočce dávat ještě žádné doplňkové krmivo. Kdežto doplňkové krmivo představuje zpravidla pamlsky, které obsahují většinou speciální výživu, například krmivo obohacené o mastné kyseliny.

Dále bychom mohli krmivo rozdělit ještě na suché a čerstvé. Pod suchými krmivy se nachází hlavně kompletní krmiva neboli granule, které mají 10 – 14% podíl vody. Granule se podávají samostatně, ale můžete je smíchat také s jinou potravou. Granule mají tu výhodu, že vám vydrží poměrně dlouho, aniž by se zkazily. Jelikož voda neobsahuje příliš vody, hrozí zde dehydratace, a tak byste své kočce měli nechat připravenou misku s vodou.

Druhou variantou je čerstvé krmivo, které má až 80% podíl vlhkosti. Jedná se tedy o konzervy masa, nebo bývá toto krmivo balené také v hliníkových vaničkách. Hlavní nevýhodou čerstvého krmiva je, že se poměrně rychle kazí, a tak musíte sledovat jejich trvanlivost.

Pamlsky pro kočky

Pamlsky, které své kočce dáváte, by neměly tvořit více než 5 % denní dávky energie. Při výběru pamlsků byste se měli dívat na množství cukrů a tuků, které pamlsek obsahuje. Nedávejte však kočkám lidskou potravu, zejména sladkost, které mají vysoký obsah cukru.

Tvorba webových stránek: Webklient