Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Plastové přepravky, na které nedám dopustit

2 min read

Na konci léta a začátkem podzimu se vždy těším na sklizeň vypěstovaného ovoce a zeleniny, které pak dále zpracovávám a uchovávám na zimu. V této fázi je velmi důležité vybrat správnou formu přepravek a boxů, jimiž přepravíte výpěstky pro další zpracování tak, aby nedošlo k jejich znehodnocení.

Usnadněte si práci

Jelikož už nepatřím k nejmladším, hledal jsem způsob, jak si co nejvíce přepravu sklizně ulehčit. Proto jsou vyzkoušel podvozek pod přepravky, a už nechci jinak. Jeho pomocí jde efektivně manipulovat s boxy a přepravkami o rozměrech 600×400 a 400×300 z místa na místo. A díky tomu šetřím svá záda. K dostání jsou v různých barevných provedeních, velikostech a nosnostech. Ty největší z nich uvezou až 500 kg. Proto se hodí i do průmyslových prostor, jimiž jsou sklady, pekárny, zpracovatelské provozovny, ale též zdravotnická zařízení. U některých typů oceníte rovněž jejich skladnost a stohovatelnost. Pokud je zrovna nepoužíváte, nikde vám tak nepřekáží, neboť je přehledně postavíte do komínku.

Ocení všichni zahrádkáři

Sudy plastové jsou nedílnou součástí každého hospodářství a zahrádky. Jsou prospěšné jak v zemědělském, tak v průmyslovém odvětví. Tyto plastové nádoby, které mohou mít podobu sudu, kanystru nebo barelu, jsou vhodné pro sběr dešťové vody, uskladnění krmiva, uchování kvasu. Můžete v nich skladovat i nebezpečné a těkavé kapalné látky. 

Které se vám budou hodit?

Potřebujete-li skladovat potravinářské výrobky, ověřte si, zda mají potřebnou certifikaci a jsou vyrobeny z vysokojakostního polyetylénu. Tyto nádoby jsou označeny zkratkou HDPE. Nejvíce se mi osvědčil objem 50 l, s nímž se dobře manipuluje, neboť je opatřen rukojeťmi a plastovým víkem. Na zahradě mám trvale umístěný sud o objemu 220 l, do něhož odchytávám dešťovou vodu. Jelikož má zelenou barvu, působí velmi nenápadně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient