Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Zabouchnuté klíče v autě? Žádný problém!

3 min read

Zabouchli jste si někdy klíčky v autě? A co jste dělali? Nadávali si do tupců? To vám zřejmě moc nepomohlo. Svěřím se vám, jak jsem se v této situaci zachovala já.

Zabouchnuté klíče v autě jsou noční můrou snad všech řidičů. Obzvláště, pokud se jim tato nepříjemnost stane v nejméně vhodnou dobu. Když mají naspěch, nebo třeba o půlnoci. Mně se to stalo při pracovní návštěvě Brna. A to jsem si myslela, že mi nic podobného nehrozí. Mám přeci auto s centrálním zamykáním a k tomu na dálkové ovládání. Jak jsem se mýlila.

Problém je na světě

Otevřený jsem měla jen zavazadlový prostor. Uložila jsem do něj zavazadla a odešla do hotelu pro další. Ještě před tím jsem ho ale zavřela. A než jsem se vrátila, automobil se sám zamknul. A s ním i vše, co jsem doposud do něj naložila. Včetně klíčků, které jsem nechala ležet vedle zavazadel.

Rozbít okénko? Raději ne!

Co teď? Použít náhradní klíč. Ten ale mám doma. Rozbít okénko? Pěkně drahá záležitost. Nehledě na to, že obratem mi ho nikdo nezasklí. Ani v Brně. Mohli by mi tu ale automobil otevřít. Naštěstí jsem si nezamkla mobilní telefon. A ten mám permanentně připojený na internet, který mě ještě nikdy nenechal ve štychu. A není tudíž důvod, proč by tomu tak nemělo být tentokrát.

Pomoc hledám na internetu

Dávám proto do vyhledávače pojem otevírání aut Brno a dostávám se na stránky s týmž názvem. A k mé radosti se dozvídám, že jejich provozovatelem je renomované zámečnictví. Které se navíc specializuje i na nouzové otevírání aut všech značek i typů. To je nápad, otevře mi auto zámečník!

Do půl hodiny je hotovo

Klikám na políčko kontakt a dané telefonní číslo vytáčím. V ten okamžik jsem trošku nervózní, přeci jen už jsem nabrala nemalé zpoždění. Pán na druhé straně telefonu mě ale uklidnil, že do půlhodinky dorazí. A tak se skutečně stalo. Asi jsem se nenadála a dveře byly otevřené. Aniž by došlo k porušení zámku!

Vše dobře dopadlo

Až jsem se zarazila, jaká je otevírání aut hračka. A podivila jsem se, že interiér mého vozidla ještě nebyl vykradený. S tím jsem si ale hlavu nelámala. Byla jsem spokojená, že je po problému a mohu v klidu odjet.

Říká se, že chybami se člověk učí. A tato chyba mě naučila hodně. Jsem si jistá, že podruhé si klíčky v autě nezamknu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient