Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Nosič kol na tažné zařízení: Praktický doplněk vozidla, který využijete pro letní dovolenou

2 min read

Léto je konečně tady a spolu s ním i příjemné teploty. Mnozí z vás už se jistě těší, až spolu s rodinou či přáteli vyrazí do přírody na kola. Pokud během letní dovolené chcete mít k dispozici vlastní kola a nehodláte spoléhat na půjčovny, je zapotřebí vyřešit jejich přepravu z domova. Máte-li vlastní automobil, je to jednoduché, stačí si pořídit speciální nosič.

Cena versus počet kol, která nosič pojme

Investice do nosiče kol na tažné zařízení má jistě své opodstatnění. Nemusíte pak totiž kola nechávat přepravovat například vlakem, autobusem apod., neustále je máte pod kontrolou. Nosiče na tažná zařízení jsou navíc cenově poměrně dostupnými produkty, nejlevnější modely se dají pořídit už za pár tisíc korun.

V momentě, kdy si hodláte pořídit nový nosič kol na tažné zařízení, je dobré se řídit několika základními pravidly. V první řadě si ujasněte, pro jaký počet kol jej budete potřebovat. Nejmenší zařízení jsou schopna pojmout jedno, maximálně dvě kola. Dražší modely naopak bez problémů uvezou čtyři a více kol, takže naráz můžete převážet bicykly klidně pro celou partu, případně všechny rodinné příslušníky, kteří s vámi na dovolenou vyrážejí.

Upevnění a design

U každého nosiče kol na tažné zařízení je důležité si hlídat kvalitu a způsob připoutání kol. Ideální je, pokud mají bezpečnostní upínací šrouby. Těmito jednoduchými pomůckami jsou vybaveny například nosiče kol značky Thule. Výrobce Thule dnes patří k nejvýznamnějším v dané oblasti.

Pozor si dejte rovněž na úhel odklápění. Zde kromě jiného záleží na typu a modelu vozidla, k němuž je nosič kol připojený. Není na škodu se poradit přímo s prodejcem nosičů.

Střešní box na doplňky

Na dovolenou si jistě chcete brát i spoustu dalších věcí. Abyste si jimi nemuseli zaplnit celý interiér vozidla, je praktické si pořídit střešní box. Poskytuje dost místa, a to i pro prostornější předměty. Máte pak možnost vzít si vše potřebné, co se vám na dovolené může hodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient