Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Co jsou kalibry? A k jakým účelům slouží?

2 min read

V průmyslovém světě nacházejí kalibry široké uplatnění. Primárním účelem těchto nástrojů je zajistit vysokou kvalitu různých výrobků. Charakterizovat by se daly jako porovnávací měřidla, která slouží ke kontrole vnějších a vnitřních tvarů. V následujících řádcích vám představíme jednotlivé varianty kalibrů.

kalibry se neměří, pouze se porovnává, zda předepsaný rozměr výrobku odpovídá tomu skutečnému. Použití kontrolních nástrojů je jednoduché. Využívají se zejména ve strojírenských odvětvích pro překontrolování závitů.

Jak kalibry vypadají?

Co se týče vzhledu, kalibry poznáte velice snadno. Disponují dvěma stranami, přičemž první je dobrá a druhá zmetková. Co to znamená? Dobrá strana kalibru se musí vejít do otvoru, zmetková zase nikoliv. Jestliže se zmetková do otvoru vleze, potom je obrobek špatně vyroben.

Setkáte se s několika variantami kalibrů. Velice žádané jsou především závitové kalibry. Používají se ke kontrole závitů a zjištění odchylek. V nabídce jsou závitové kalibrační trny i závitové kalibrační kroužky. Vyrábějí se z vysoce kvalitní kalibrační oceli. Vybrat si navíc můžete z několika druhů vnějších a vnitřních závitů. Záleží pouze na vašich potřebách a požadavcích.

Dále jsou na trhu dostupné válečkové kalibry, jejichž úkolem je kontrolovat průměr válcového otvoru obrobku.

Kdo kalibry prodává?

Pokud hledáte specialistu na kalibry a měřící nástroje jako takové, obraťte se na společnost Michovský – TOOLS s.r.o., která se chlubí širokým produktovým portfoliem. Připraveny má pomůcky pro frézování, soustružení, ale i měření. Zakoupíte u ní vrtáky, závitníky, kalibry, měřidla a nástroje na upínání.

Samozřejmostí je i výroba na míru, jestli máte specifické požadavky například na již zmíněné kalibry. Podívejte se tedy na nabídku firmy Michovský – TOOLS s.r.o., budete nadmíru spokojeni s její pestrostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient