Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Naučte se zhotovovat elektronické podpisy online

2 min read

Papírových dokumentů ubývá, čím dál více věcí se řeší elektronicky. Je to jenom dobře, protože tím šetříme jak peníze, tak naši planetu. Spousta lidí však stále bojuje s tím, jak online dokumenty ověřovat a podepisovat.

Ano, vždycky je tady ta možnost dokument vytisknout, ručně podepsat a naskenovat. Tím pádem ho máte v elektronické podobě, ale totálně jste vymazali dvě výše jmenované výhody – šetření peněz a planety – protože jste elektronický dokument stejně převedli do papírové podoby. Jde to i lépe. Je na čase objevit elektronické podpisy a jejich kouzlo.

Jak se řeší elektronické podpisy v Česku?

To vám představí česká aplikace Signosoft. Právě ta má 80% podíl na trhu, používá ji většina firem a postupně se dostává i do domácností. Aktuálně je možné si ji stáhnout na zkoušku a použít na podepsání pěti dokumentů. Brzy ale bude k dispozici osekaná verze, jež umožní podepisovat neomezené množství dokumentů zdarma.

Signosoft je online aplikace, do níž si nahrajete dokument. Můžete si na něj vyžádat podpisy, nebo naopak můžete být tím, kdo dokument podepisuje. Elektronické podpisy online se Signosoft vyřešíte na PC, Macu, iOS i Androidu, je multiplatformní. Dokumenty ukládá ve vlastním cloudu, takže k nim máte přístup odkudkoliv.

Použití aplikace Singosoft je zcela snadné

Signosoft se snaží Čechům ukázat, že podepisovat elektronicky je jednoduché. Stačí si zdarma založit účet a už podepisujete. Nahrajete dokument ze zařízení či z cloudu, v editačním režimu určíte, kdo a jak se má podepsat, a pak ho odešlete.

Výhodou také je, že Signosoft podprouje různé typy elektronického podpisu – digitální podpis i ručně psaný podpis. Ten ručně psaný vytvoříte klasicky prstem, stylusem či tabletovou podložkou. Digitální podpis je vlastně elektronický certifikát, je velmi bezpečný. I ručně psaný podpis je však důvěryhodný, Signosoft zaznamenává rychlost, tlak nebo počet zdvihů při vytvoření podpisu. Zkuste to sami!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient