Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Moderní plastové přepravky na potraviny

4 min read

Vzhledem k tomu, že je dnes svět mnohem menší než kdykoliv předtím a obchod čile probíhá nejen mezi jednotlivými státy, ale rovněž i světadíly, je z pochopitelných důvodů kladen stále větší důraz na kvalitu přepravek pro potravinářský průmysl.

Dbá se hlavně na kvalitu

Dnešní zákazník je hodně vybíravý, a tudíž se musí producenti a distributoři potravin snažit, aby jejich produkty byly nejen chutné a zdravotně nezávadné, ale rovněž disponovaly i alespoň základními vizuálními kvalitami. Třeba takové otlučené meruňky si asi nikdo nekoupí. To platí samozřejmě i o jiném ovoci, zelenině a obecně potravinách. Právě tento druh zboží je během převozu náchylný nejen ke zkažení, ale rovněž i k deformaci. Aby se podobným negativním jevům zabránilo, je potřeba používat kvalitní plastové přepravky na potraviny.

Ekologické výrobky

Mezi špičku v této oblasti patří společnost Schoeller Allibert, která se zaměřuje hlavně na vývoj a produkci různých druhů přepravních kontejnerů a boxů. Ve svém bohatém portfoliu mají i celou řadu typů plastových beden a přepravek vhodných k převážení, respektive skladování potravin všeho druhu. Vzhledem k tomu, že společnost myslí na budoucnost, jsou veškeré plastové přepravky vyrobeny ze stoprocentně recyklovatelných moderních materiálů. To v praxi znamená, že po jejich vyřazení budou zase znovu efektivně použity k výrobě jiných beden, boxů či přepravek. Po starších kusech tak nezůstane takřka žádná ekologická stopa. Tento způsob je nejen šetrnější k přírodě, ale rovněž je i mnohem ekonomičtější. Použití těchto moderních materiálů ovšem neznamená pouze snížení ekologické zátěže, ale rovněž i vyšší bezpečnost pro potraviny. Ty mohou být v takto vyrobených přepravkách uloženy po dlouhou dobu, aniž by hrozila ze strany přepravky kontaminace.

Měření teplot i monitoring polohy

Případná ekologická angažovanost je pro zákazníky stále důležitější, nicméně daleko více se zajímají o kvalitu samotných přepravek. Modely od Schoeller Allibert patří v tomto směru tradičně ke špičce, a to ve všech kategoriích. Přepravky z plastu tedy vlastně ani nemohou jakkoliv vybočovat z řady. V poslední době byl zaznamenán zvýšený zájem o moderní monitorovací systémy s RFID tagy a čárovými kódy, které jsou v mnoha ohledech extrémně užitečné. S jejich pomocí lze třeba kdykoliv určit přesnou polohu zásilky nebo třeba monitorovat teplotu. To je výhodné hlavně u mražených a chlazených potravin, jejichž teplota by neměla během přepravy, respektive skladování dlouhodobě kolísat. Pomocí moderní technologie lze však tyto údaje zjistit jediným kliknutím myši. Tyto novátorské technologie mají rozhodně velkou budoucnost i v oblasti přepravy a skladování potravin. Jen k jejich širšímu využití musí ještě trochu dozrát čas.

O co je největší zájem?

V oblasti distribuce čerstvých potravin k zákazníkovi je největší poptávka po přepravkách na ovoce a zeleninu s velkou nosností. Zákazníci dnes požadují také produkty, které jsou daleko skladnější. Dobře se v tomto ohledu osvědčují skládací přepravky, které je možné po vyložení potravin složit na polovinu až desetinu své původní velikosti. Jedná se o velice praktickou, a hlavně hojně poptávanou vychytávku. Samozřejmě, že zemědělci, případně prvovýrobci z pochopitelných důvodů příliš po malých přepravkách na ovoce a jiné potraviny netouží, ale potřebují hlavně velkoobjemové kontejnery a boxy. I v tomto odvětví má společnost Schoeller Allibert hodně co nabídnout. A to jak klasické stohovatelné plastové kontejnery, tak i jejich modernější zasouvatelné verze. Jejich největší přínos tkví v možnosti zasouvání do sebe. Tím sníží svůj objem až o čtyři pětiny, což umožní využít skladovací prostory během přepravy daleko efektivněji než kdy dříve.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient