Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Druhy mozaiky a podle čeho vybrat tu správnou

2 min read

Hledáte něco, čím svůj domov odlišíte a dodáte zařízení speciální vzhled? V takovém případě může být skvělou volbou právě mozaika. Jde o tradiční a starou techniku pro vytvoření působivých obrazů, ale i abstraktních vzorů na stěnách, průhledech a dalších místech v interiéru. V moderní podobě se navíc snadno stane zajímavým architektonickým prvkem, který dokonale odliší a ozvláštní váš styl.

Originální mozaika

Kombinace více různých barev, zajímavé tvary a především jedinečný designový dojem. Důvodů pro instalaci mozaiky existuje hned několik. V dnešní době najdete klasické čtvercové, ale i hexagonální či obdélníkové varianty. Díky pestrému výběru z různých materiálů se při správné volbě mozaika hodí snad do jakékoliv místnosti v interiéru, ale i pro vnější prostory.

Skleněná, keramická i z přírodního kamene

Moderní mozaiky nabídnou především velkou pestrost z pohledu materiálů. Oblíbená je například skleněná mozaika, která se svým mírně průhledným vzhledem působí dynamickým dojmem. Pro efektní vnitřní a případné venkovní použití může být skvělou variantou i kamenná mozaika s designově poskládanými jednotlivými kamínky. Klasikou pro univerzální použití jsou mozaiky z keramických materiálů. Pokud je glazura kvalitní, nabídnou snadnou údržbu a dlouhou životnost.

3D samolepicí mozaika s velmi snadnou aplikací

A jestli toužíte po originálním vzhledu mozaiky, ale nechcete se pouštět do žádných složitějších stavebních úprav a řešení, bude tou správnou variantou právě 3D samolepicí mozaika. Ta je vyrobena z odolného silikonového materiálu a svým vzhledem dokonale imituje klasickou mozaiku. Díky nalepení na hliníkové destičce se velmi snadno instaluje a může posloužit pro efektivní a jednoduše omyvatelné řešení do kuchyně, koupelny i jiných místností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient