Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Užitečné odkazy pro online podnikání

2 min read

Cílem tohoto článku je shromáždit užitečné odkazy na stránky, které se vám mohou hodit, pokud jste OSVČ (pokud podnikáte).Při provozování podnikání určitě budete potřebovat vést si účetnictví, respektive tzv. daňovou evidenci. K tomu vám může služit pouhá tužka a papír, nebo můžete pro usnadnění použít specializovaný software, který se nazývá účetní systém. Kromě toho budete potřebovat vytvářet faktury. Opět je můžete dělat improvizovaně (třeba v Excelu či jiném programu), proč však nevyužít program na míru – tedy generátor faktur – jehož produktem je faktura online zdarma?

Ve faktuře též bude nutné uvést všechny náležitosti faktury, mimo jiné větu o tom, že podnikatel je zapsán v Živnostenském rejstříku. Místní příslušnost byla zrušena, takže se uvádí pouze věta o této skutečnosti. Při vystavování faktur také můžete využít možnost. tzv. proforma faktury – česky se jí říká zálohová faktura. Vystavuje se jako výzva k zaplacení, ale nejedná se o doklad o platbě.

Na rozdíl od soustavné činnosti (což je podnikání), nemusíte odvádět daně u činnosti nazývané příležitostná činnost. To je činnost, která se neopakuje v určitém časovém období a nepřesahuje se zisk 20 000 Kč /rok.

Tvorba webových stránek: Webklient