Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jarní úklid? Nic, co by vás položilo!

3 min read

První roční období definitivně převzalo svoji vládu. Všechno se probouzí, roste a zabarvuje. Nebojte se proto pustit si tuto novou dávku energie i k vám domů ve třech jednoduchých krocích!

Základem je úklid

Ať už se to týká bytu, domu, zahrady, jednoho pokoje či pouhé skříně, úklid představuje základ pro vše nové. S jarem tedy přichází nejvyšší čas, zbavit se starého a sešlého, toho, co nepotřebujete. První může přijít na paškál vestavěná šatna.

V obytných místnostech se zaměřte se na to, jak prostory co nejvíce provzdušnit a zesvětlit. Stačí vytřídit několik krabic vámi dlouho nevyužívaných dekorací, nenošeného oblečení, knih či nábytku. To stejné platí i pro exteriéry, kde zahradním nářadím opravíte a uklidíte vše, co zima napáchala. Takovouto očistou, ať již uvnitř nebo vně, vznikne další plocha pro vaše nové možnosti. Skvěle se vám k tomu hodí vestavné skříně, ideálně se zrcadlovými dveřmi.

Tip: Vestavné skříně do ložnice zakoupíte i dnes pohodlně online

Vsaďte na barvy

Ať už chcete nebo ne, barvy k jaru neodmyslitelně patří. Pokud se tedy otevřete novému ročnímu období, připravte se na přehlídku zářivých odstínů na velkých i menších plochách. Zkuste popřemýšlet o žluté výmalbě, oranžových dekoracích, pastelově růžovém koberci či do zelena laděném nábytku. Pozor samozřejmě na přílišné přebarvení, jak se říká, všeho moc škodí a inspirace duhou není zrovna nejšťastnější volbou pro interiér. Lepší strategií bude, vybrat si jednu základní barvu a k té hledat příbuzné nebo kontrastní odstíny na doplňkových předmětech.

Kousek přírody

Co nesmí v žádném případě chybět v jarním interiéru? Příroda. Právě její probuzení a obroda má s tímto ročním obdobím velké spojení. A toho lze využít také v domácnosti. Obecně se za posly jara označují květiny, a to nejlépe ty s pestrobarevnými kvítky. S prvosenkou neboli petrklíčem rozhodně nešlápnete vedle. Dále i narcisy nebo macešky naladí mysl na jaro. Můžete využít i další variantu, pokud k tomu máte dispozice, pořídit si nové domácí zvířátko. Jestli se však necítíte na pěstitele či chovatele „čehokoliv živého“, stačí aplikovat květinový či zvířecí vzor, nebo sáhnout po neživé dekoraci – zajíčci, vajíčka, květiny atd. Tyto splní svou funkci stejně dokonale jako jejich živé předlohy a celý interiér se díky nim probudí a nadechne novou energií.

Jaro představuje období mnoha možností i příležitostí. Tak neotálejte a otevřete jim!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient