Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jízda autem s dětmi nemusí být problém

2 min read

Jako rodiče jistě musíte čas od času podniknou s dětmi i delší cestu. My vám poradíme, jak na to, aby pro celou rodinu byla taková cesta příjemná a pohodlná. Někdy se vám také třeba stane, že po cestě ze školky nebo ze školy uvíznete s dětmi v autě v koloně i na delší dobu. Cesta pro děti nemusí být vždy nuda.

Můžete svým dětem zpříjemnit cestování autem. Jak? To vám poradíme v následujícím článku. Musíte však dbát na bezpečnost dětí, stejně jako dbáte o vaši bezpečnost v zimě, kdy automobil přezujete na třeba levné pneu na zimu, dítě musí být připoutáno bezpečnostními pásy a proto vybírejte takové rozptýlení pro ně, aby byli vždy v bezpečí.

Menší děti se umí soustředit na jednu věci pouze asi čtvrt hodiny. Desetileté děti například udrží pozornost asi hodinu. Pokud jedete trasu delší než jednu hodinu, asi příliš nebude stačit dětem jedna pohádka.

Když chcete s dětmi jet na dovolenou, je vhodné, když se připravíte dopředu na cestu. Také dítě můžete připravit i tím, když děti před dovolenou budete brávat na kratší cesty a mít pro něj už zábavu jako je například společný zpěv písniček. K pohodlné cestě vaším autem, například Ford Mondeo, je nutné pravidelně dbát na to, aby děti měli dostatek pitného režimu a dostatek jídla. K pití by měli mít stálý přístup.

Tvorba webových stránek: Webklient