Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jaký je rozdíl mezi zubním kazem a zubním váčkem?

2 min read

Nevíte, jaký je rozdíl mezi kazem a váčkem? Nebo si myslíte, že žádný rozdíl není? Ano, je. Rozdíl je opravdu velký a ten Vám v následujícím článku ukážeme. Začneme s tím horším a to zubním váčkem. Zubní váček neboli abscess je jedním z nejhorších onemocnění zubního kazu, kde trpíme bolestmi a samotné vyšetření trvá delší dobu. Jedná se o zánět kořene neboli tzv. zubní dřeně. Lékaři zubní ordinace toto onemocnění ošetřují pomocí očištění zubních kořenových kanálků.

Častým náznakem, že trpíme zánětem zubu, je časté škubání až nepříjemné tlačení v zubu, kdy ošetření je nezbytně nutné. Neměli bychom to podceňovat, protože zánět nikdy jen tak neodezní a naopak se nám může roznést po celém těle a máme průšvih. Léčba většinou probíhá tak, že navštívíme lékaře dvakrát, kvůli umrtvení kořenového kanálku. Po ukončení ošetření a uzdravení zubu už žádnou bolest necítíme a zub je uzdravený.

A nyní přejdeme k zubnímu kazu. Patři k jednomu z nejčastějších onemocnění zubu a je vyvolávám zbytkem potravin mezi zuby. Bakterie toho dokonale využívají, pomocí kyseliny se dostane do zubní skloviny a dále do zubní dřeně. Bolest cítíme pouze, pokud je kaz ve sklovině. Bolest pociťujeme krátce a je ostrá, ovšem ihned odejde. Nakonec bychom Vám chtěli popřát, ať předcházíte těmto problémům, protože to není moc příjemná bolest a té předejdete tak, že se o své zuby budete důkladně starat.

Tvorba webových stránek: Webklient