Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jaké zahradní nářadí pořídit na úpravu dřevin?

3 min read

Zanedlouho nás čeká jaro a všichni se na něj jistě těšíme. Jaro je tím nejkrásnějším ročním obdobím pro zahrádkáře a kutily, kteří mohou po zimě dát svou zahrádku opět do pucu. Prvním krokem je často ořezávání dřevin a křovin. Ještě před tím, než se na zahrádku vrhnete v nové sezóně, je potřeba zkontrolovat i stav zahradního nářadí. Na ořezávání a opracování totiž kvalitní a funkční nářadí potřebovat budete. Pokud zhodnotíte, že vaše staré náčiní toho má již hodně za sebou, dejte přednost novému. S novým zahradním nářadí bude práce na zahradě hračka.

Jaké nářadí se vám na ořez dřevin nabízí?

Prořezat stromky a keře je zapotřebí každý rok. Jejich vzhled bude jednat hezčí a pokud se jedná o ovocné stromy, budou více plodit. Jestliže máte na své zahrádce vzrostlé stromy, hodit se vám budou zahradní univerzální teleskopické nůžky. Disponují teleskopickým držákem a nastavitelnou stříhací hlavou. Díku tomu se snadno dostanete k větvím v korunách stromů, které pak lze krásně ustřihnout. Případně lze použít také sekyru. Pro drobné řezy jsou určeny lehké zasouvací pilky. Pro živé ploty či méně vzrostlé dřeviny a keře jsou skvělou volbou nůžky na živý plot, které lze zakoupit v mnoha variantách.

Co s větvemi a zbytky?

Z ořezanými větvemi je potřeba řádně naložit. Určitě je nenecháte jen tak ležet pod stromy. Ideálním pomocníkem je motorová pila, kterou snadno větve nařežete na menší kusy. Dřevo pak můžete uskladnit a využít jej na zatápění. Hitem jsou také štípačky dřeva. Jestliže se vám do štípání dřeva nechce. Štípačka vám ušetří spoustu času i sil.

Kvalitní zahradní nářadí za nejlepší cenu

Zahradní nářadí lze pořídit v kamenných i internetových obchodech. Pakliže již máte vybráno konkrétní nářadí, případně i značku, můžete si snadno vyhledat díky srovnavači cen Srovnáme.cz, kde dané náčiní pořídíte za nejvýhodnější cenu. Lze srovnat značky zahradního nářadí jako je Fiskars, Fieldmann, Bosch, Gardena, Husqvarna a další. Výhodou je, že můžete srovnat zahradní nářadí obecně i přímo vámi vybrané nářadí včetně výrobce (značky). Na portále můžete čas od času využít slevové kupóny, takže je možné včas zachytit akční nabídku napříč trhem a pořídit ještě levněji. Oceníte také recenze na produkty, což vám může pomoci při výběru.

Tvorba webových stránek: Webklient