Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Je dřevěná terasa vhodnou volbou?

2 min read

Terasu najdete u mnohých rodinných domů. Aby také ne. Jde o skvělé místo, kde trávit odpolední siestu, dát si snídani nebo grilovat s přáteli. Plánujete ji také postavit a přemýšlíte, jestli zvolit dřevo, nebo jiný materiál?

Každý materiál má své výhody i nevýhody, dřevo je však nejoblíbenější a existují k tomu dobré důvody. Tím prvním je například cenová dostupnost, levnější materiál pro stavbu terasy neseženete.

Přírodní materiály působí vždy dobře

Oproti WPC prknům mají ta dřevěná jednu velkou výhodu – působí přírodně. A nejen působí, přírodní skutečně jsou. Jde o ekologický materiál, který bude vypadat skvěle i na vaší zahradě. Dřevo je příjemně teplé, na rozdíl od dlažby však nepálí, když na něj v létě svítí slunce, takže po něm můžete chodit bosí. Kromě toho také neklouže, děti si na něm pohodlně mohou hrát.

Údržba dřeva není zase až tak náročná

Snad jedinou nevýhodou dřeva je jeho údržba. Dlažbu stačí umývat, ani WPC prkna nevyžadují prakticky žádnou údržbu. Dřevo je vhodné jednou ročně napustit olejem, čistit se dá třeba kartáčem a speciálními přípravky.

Navzdory mýtům, které kolují, je třeba pečovat jak o evropské, tak o exotické dřevo. To exotické je sice dražší, ale údržbu vyžaduje. Vyšší cena je vyrovnána delší životností o zhruba 5-10 let. Životnost lze prodloužit, využijete-li správné distanční podložky a nerezové vruty.

Ve finále nicméně údržba dřevěné terasy není až tak složitá, což je i důvodem, proč spousta lidí upřednostňuje právě tento materiál.

Dřevěná terasa vydrží desítky let

Při správném provedení terasy a také jejím vhodném ošetření vám dřevěná terasa vydrží 15 let, u exotických dřevin je to až 20 let. Kvalita provedení je klíčová, proto si správně nastudujte postup, nebo se obraťte na spolehlivé odborníky, kteří vědí, co dělají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient