Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Na co si dát pozor při výběru LED svítidel a kde seženete ta správná?

2 min read

V dnešní době je naprosto jasné, že se každý snaží vybrat takové svícení, které je efektivní, ale zároveň nespotřebuje velké množství elektřiny. A přesně tyhle požadavky splňují moderní LED svítidla. Těch navíc existuje opravdu velké množství, takže snadno vyberete malé svítidlo do interiéru, ale i silný reflektor pro osvětlení haly nebo venkovního prostranství. Jak postupovat při výběru a na co si dát pozor? To se dozvíte v tomto článku, kde nechybí ani doporučení na místo, kde najdete opravdu bohatou nabídku nejrůznějších LED svítidel.

Dostatečný výkon

U kvalitního LED světla je velmi důležitý dostatečný výkon. Obecně to však není problém, protože i modely s nízkou spotřebou elektřiny dokážou osvětlit dostatečně velké prostranství a nabídnout optimálně silný zdroj osvětlení. Z toho důvodu se využívá také LED pouliční osvětlení, které je o poznání úspornější a pomáhá efektivně osvětlit veřejné prostranství.

Vhodnost do venkovního prostředí

U osvětlení LED si zkontrolujte, zda je případně vhodné do venkovního prostředí. Je totiž důležité, aby konstrukce svítidla byla optimálně upravena proti nepřízni počasí. I tady však najdete dostatečně bohatou nabídku, kde nechybí například LED osvětlení sportovišť nebo stadionů. Stačí si tak pouze vybrat konkrétní variantu z předem profiltrované nabídky se světly vhodnými pro venkovní použití.

Kombinace s detektory pohybu

V některých případech je vhodné zkombinovat LED svítidlo s čidlem pohybu. Rozsvítí se vždycky, když kolem někdo projde. Taková možnost je ideální pro osvětlení parkoviště, okolí haly, provozovny, výrobny a podobně. Kromě toho, že je takové osvětlení praktické, nabídne i bezpečnostní prvek, kdy může odradit potenciální zloděje. Přehledný výběr možností nabízí přímo kategorie pro řízení LED osvětlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient