Čištění koberců a sedaček: Jaký způsob vede k nejlepším výsledkům?
2 min readV mnoha domácnostech a firmách jsou koberce nedílnou součástí interiérů. Abyste v těchto místnostech neměli přílišné množství prachu a špíny, je třeba se zaměřit na pravidelnou údržbu koberců, potažmo také sedaček. Jaké metody se dají použít a která z nich se zdá být tou nejefektivnější?
Tradiční úklid vás nezbaví drobných prachových částic a usazenin
Drtivá většina domácností spoléhá na obyčejný úklid koberců pomocí běžného vysavače. Ten je dobrý pro takřka denní úklid. Problém ale spočívá v tom, že ani kvalitní přístroje, jež pracují takzvanou suchou metodou, si nedokážou poradit s odstraněním všech prachových částic a drobných nečistot, které jsou usazené v chlupech koberce a sedaček. Okem sice mohou být neviditelné, ale stále zde zůstávají.
Mokré čištění
V obchodech si dnes lze pořídit výkonné domácí vysavače, u nichž probíhá čištění mokrou cestou. Je lepší nežli klasické použití běžných vysavačů, ovšem musíte počítat s tím, že ani tato zařízení nejsou stoprocentní, navíc jejich pořizovací cena není zrovna nízká, takže je otázkou, zda se investice do nich vůbec vyplatí.
Karbonizační čištění
Se zajímavou novinkou přichází společnost Carpet Brothers: Liberec – čištění koberců a sedaček. Využívá doslova revoluční systém za pomoci speciálních přístrojů. Jde o takzvané karbonizační čištění. Probíhá v několika fázích. Na základě kontroly stavu koberců dojde k aplikaci vhodného roztoku, díky němuž se uvolní usazená špína a prach ve vlasech koberce. Následně nastupuje použití technologicky výkonného přístroje, který dokáže odstranit drtivou většinu prachu a nečistot. V konečné fázi dojde ještě k vyčesání kobercových vláken a vyschnutí koberce. Výsledkem je dokonale čisté prostředí, v němž mohou bez problémů pobývat i alergici, kterým by jinak prašné prostředí značně ztěžovalo život.
Firma Carpet Brothers: Liberec – Čištění sedaček a koberců nabízí své služby nejen domácnostem, ale také firmám, kde je zvýšený pohyb osob a koberce či sedačky tudíž dostávají více zabrat. Karbonizační formu čištění je vhodné provádět minimálně dvakrát ročně a doprovázet by ho měla klasická údržba ve formě vysávání.