Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Spolupráce mezi freeSAT a Zdravotním klaunem pokračuje

2 min read
Spolupráce mezi společností freeSAT a dobročinnou organizací Zdravotní klaun pokračuje – letos se freeSAT rozhodl podpořit “Turné plné smíchu”, které se odehrálo k příležitosti 18. narozenin Zdravotního klauna.

freeSAT, jeden z největších poskytovatelů satelitního televizního vysílání v České republice, se i letos rozhodl navázat na spolupráci se Zdravotním klaunem, který patří mezi největší tuzemské neziskové organizace orientované na hospitalizované dětské pacienty a seniory v domovech. Letošní 18. narozeniny se organizace rozhodla oslavit programem “Turné plné smíchu”, jehož hrdým partnerem byl právě freeSAT.

I letos se freeSAT rozhodl navázat na dvouletou spolupráci s organizací Zdravotní klaun, která je partnerem Red Noses International. Zatímco v roce 2017 se freeSAT zaměřil na podporu vážně nemocných dětí a jejich rodin, v roce 2018 se operátor rozhodl pomáhat jiné, neméně důležité skupině potřebných, a to seniorům, kteří jsou dlouhodobě umístěni v geriatrických zařízeních.

Tento rok freeSAT podpořil “Turné plné smíchu“, které se uskutečnilo již počtvrté, ale letos primárně k příležitosti 18. narozenin organizace Zdravotní klaun.Celkem 86 Zdravotních klaunů pravidelně navštěvuje 62 dětských oddělení nemocnic, 8 domovů pro seniory a dva hospice. O klaunské návštěvy má však zájem přes 50 dalších zařízení, které organizace musí s ohledem na kapacity odmítat.

Mezi 15. až 18. dubnem tak Zdravotní klauni postupně rozvezli v rámci akce “Turné plné smíchu“ radost a smích do míst, která nemohou pravidelně navštěvovat, konkrétně seniorům do Brandýsa nad Labem, Prahy, Tábora, Brna, Otrokovic a Ostravice.Profesionální Zdravotní klauni, kteří jsou speciálně vyškoleni a vybaveni právě pro práci s geriatrickými pacienty, tak pomohli zpestřit všední dny stovkám seniorů. “V rámci klauniád pro starší generaci hraje zásadní roli hudba.

Téměř každý se přidá, aby si zanotoval. Právě hudbou, ale i kostýmy a scénkami, které rozehráváme, se v seniorech snažíme vyvolat vzpomínky na mládí, které v nich vzbuzují příjemné pocity a chuť do aktivního života“, řekla k programu geriatrická specialistka organizace, Irena Dubail.Jakožto sociálně odpovědná firma cítil freeSAT vždy potřebu zapojovat se do charitativních projektů a podporovat nejrůznější potřebné společenské skupiny. Společnost freeSAT již několik let klade velký důraz na sociální odpovědnost firmy, a proto se rozhodla spolupracovat s neziskovou organizaci Zdravotní klaun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient