Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jaké chemické látky obsahuje elektronická cigareta?

2 min read

V posledních letech zájem o elektronickou cigaretu rapidně vzrostl. Hlavními důvody, proč je elektronická cigareta tak oblíbená, jsou její vlastnosti. Nezatěžuje kuřákovo zdraví, šetří peněženku a neobtěžuje okolí. Ale spousta lidí chce s elektronickou cigaretou přestat kouřit. Pojďme se podívat, co tento zázrak techniky obsahuje.

Do elektronické cigarety se dává tekutá náplň zvaná eliquid. Tato náplň obsahuje hlavně čistý nikotin. Eliquid je k dostání ve třech různých variantách – ve vysoké, střední a nízké koncentraci nikotinu. Ale v nabídce najdete také eliquid se stopovým množstvím nikotinu či zcela bez něj.

Co eliquid obsahuje?

Někteří výrobci nabízí eliquid s příchutěmi tabáku, například specifické produkty značek Marlboro, Camel a podobně. Nechybí ani eliquid, který má příchuť jahod, pomerančů, máty, vanilky, karamelu a mnoho dalších. Nabídka příchutí je skutečně rozmanitá.

Eliquid obsahuje kromě již zmíněného nikotinu také glycerol, tabákovou esenci, propylenglykol, organické kyseliny, butylvalerát, antioxidační přísady, benzylbenzoát, methylacetát, ethylheptylát, lauryllaurát, mentol, kyselinu citrónovou, vodu, alkohol a další.

Pro koho je e-cigareta určená?

Elektronická cigareta je vhodná pro kuřáky, kteří chtějí šetřit své zdraví i peněženku. V současné době je e-cigareta ideální jako dárek. Mnoho lidí hledá originální dárky a elektronická cigareta je mezi nimi. Takový dárek je ale vhodný pouze pro kuřáka. Určitě by nekuřáka nepotěšil.

Tvorba webových stránek: Webklient