Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak vybrat matraci?

2 min read

Chcete si koupit novou matraci? Víte, na co byste se měli při výběru zdravotní matrace zaměřit? Pokud ne, pak vám s tím rádi poradíme. Podívejme se na několik základních parametrů, které byste neměli při výběru matrace opomenout.

Než začnete vybírat novou matraci, ujasněte si, co vám na té staré nejvíce vadilo. Podle toho pak budete matraci vybírat. Je důležité si také ujasnit, zda má zdravotní matrace sloužit ke každodennímu či občasnému použití. Pro příležitostní spaní postačí jednodušší typy matrací. Pokud ale chcete matraci do své ložnice, pak hledejte kvalitu.

Matrace pro dvoulůžko

Dominantním prvkem každé ložnice je dvoulůžková postel. Odborníci však doporučují vybírat dvě samostatné matrace než jednu velkou. Každá matrace totiž respektuje individuální hmotnost a osobní nároky na tuhost matrace. Ne vždy vyhovuje jedna velká matrace oběma partnerům.

Aby bylo dosaženo nejlepších ortopedických vlastností matrace a také vzdušnosti, je nezbytné zvolit vhodnou podložku. Pružinové a kokosové matrace mohou být položeny na pevnou desku či pevný rošt, jehož mezery jsou menší než 4 cm. Pěnové a latexové matrace se zase doporučuje uložit na lamelový rošt, díky čemuž dosáhnete těch nejlepších ortopedických vlastností matrace.

Tuhost matrace

Důležitou vlastností, která ovlivní výběr, je tuhost matrace. Ta by neměla být ani tvrdá, ani měkká, ale tak akorát. Jakmile si lehnete na matraci na bok, měla by být vaše páteř ve vodorovné poloze. Neměli byste se na matraci ani propadat, ani by vás nemělo nikde nic tlačit. Tuhost matrace je závislá na hmotnosti člověk. Čím je majitel matrace těžší, tím tvrdší matraci potřebuje.

Tvorba webových stránek: Webklient