Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak vybrat ojetý automobil?

2 min read

Dosluhuje vám současné vozidlo? Hledáte nový automobil, který by vám vyhovoval svými parametry? Koupě vozidla je důležité rozhodnutí, které byste rozhodně neměli uspěchat. Nejedná se o náročnou a složitou záležitost, ale přece jen byste měli vybírat s rozvahou. V dnešním článku se podrobněji podíváme, jak ojeté auto vybrat.

Ještě než navštívíte autobazar, nebo si začnete vyřizovat autoleasing, byste si měli uvědomit, jaký typ vozidla vůbec chcete. Ujasněte si, pro jaké účely vozidlo kupujete, jaké jsou vaše nároky a požadavky na kapacitu automobilu a také si uvědomte, jak náročný jste řidič. V neposlední řadě byste si měli stanovit horní hranici sumy, kterou jste ochotni do ojetého vozidla investovat.

Je zřejmé, že když budete chtít cestovat se svou rodinou na výlety, tak nebudete kupovat sportovní vůz pro dva lidi.

Zhlédněte nabídku autobazarů

Současný trh je rozmanitý a nabízí pestrou škálu vozidel, ať už chcete sáhnout po automobilu novém či ojetém. Než začnete navštěvovat autorizované prodeje a autobazary, měli byste na internetu zhlédnout recenze a zkušenosti ostatních zákazníků. Rozhodnout se pak budete moci nejen na základě těchto zjištěných informací, ale podívejte se také na ceny a nabídku daného prodejce. Někdo preferuje Citroen, někdo Ford, záleží to na gustu každého z vás.

Jakmile navštívíte vybraný autobazar, ve kterém vás nadchne některý z automobilů, požádejte o zkušební jízdu. Rozhodně byste zkušební jízdu neměli podceňovat, protože během ní zjistíte celou řadu vlastností vozidla – od jízdních vlastností, přes technické závady, až po pohodlnost.

Také se zeptejte na to, zda vám poskytne prodejce zimní pneu, abyste počítali s případnými dalšími výdaji. Bez zimních pneumatik se totiž v zimním období neobejdete. A zimní pneu nejsou nejlevnější záležitostí, a tak je potřeba s jejich pořízením počítat dopředu.

Tvorba webových stránek: Webklient